w
googluj

Minetest 0.4.13


Minetest - to składający się z wokseli sandbox, którego inspiracja jest znana każdej osobie mającej przynajmniej minimalną styczność z elektroniczną rozrywką. W grze mamy całkowitą wolność, nie ograniczają nas żadne cele, misje, ani niewidoczne ściany. Nie musimy też chować się na noc, jak w pierwowzorze, bo nic nam nie zagraża. Gra tworzona jest na zasadach otwartego kodu źródłowego i posiada wsparcie dla modów.

Ten mało oryginalny sandbox oferuje dwa tryby rozgrywki: dla pojedynczego gracza i do rozgrywki sieciowej. Różnią się one tylko i wyłącznie tym, że w drugim możemy tworzyć nasz świat razem ze znajomymi.

Gra z początku sprawia wrażenie mało rozwiniętej, a to za sprawą m.in braku zwierząt, ale bardzo łatwo ją rozszerzyć przy pomocy szeregu modów, które znajdują się na stronie producenta. Wśród nich znajdziemy: mod dla farmerów, zwiększający ilość bloków, wprowadzający do gry kwarc, czy dający nam możliwość budowania ulic. Wśród rozszerzeń nie zabrakło też paczek tekstur, którymi możemy zmienić wygląd naszego świata. Znajdziemy tam też różne środki transportu, wśród których chyba najciekawszym jest statek UFO.

Minetest pod względem mechaniki rozgrywki i budowy świata nie różni się od swojego pierwowzoru. Widać, że skrypt służący za generowanie świata jest tutaj dużo prostszy. Teren jest mniej zróżnicowany, nie znajdziemy np. tak ciekawych jaskiń, a biomy o skrajnych warunkach występują bardzo blisko siebie (piasek obok śniegu zdarza się bardzo często). Gra posiada też cały szereg innych generatorów, które pozwolą np. stworzyć Nether, świat z większą ilością drzew, ród czy pokryty całkowicie śniegiem.

Jeżeli będzie brakować nam zwierząt albo Mobów, możemy je sobie spokojnie doinstalować. Na stronie producenta znajdziemy odpowiednie paczki. I to jest chyba ta przewaga nad pierwowzorem. Tutaj, rozgrywkę możemy idealnie dostosować do własnych preferencji, Minecraft nie daje nam takiej możliwości.

PEGI:

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
MinetestMinetest 0.4.13
Wersja stabilna 32-bitowa
10.9 MB | 2016-02-01
Minetest 0.4.13
Wersja stabilna 64-bitowa
11.4 MB | 2016-01-30

Ilość pobrań: 564 | W tym miesiącu: 18 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Minetest