w
googluj

Iperf 2.0.5


Iperf jest popularnym narzędziem do testowania wydajności i prędkości połączeń sieciowych. Aplikacja może przydać się zarówno administratorom jak i zwykłym użytkownikom komputera - przy odrobinie wprawy można zbadać dokładnie jakość transmisji protokołów TCP i UDP.

Iperf działa za pomocą linii poleceń. Wystarczy wywołać program z odpowiednim zestawem parametrów, określającym w jaki sposób mają zostać dobrane testowe dane oraz w jakich okresach czasowych mają być przesyłane. Dodatkowo można wyspecyfikować inne opcje:
- domyślny format prędkości wyświetlany w raportach (kilobity, megabity, kilobajty, megabajty),
- port na którym ma działać program,
- tryb kompatybilności ze starszymi wersami narzędzia,
- parametry TTL, MTU,
- limit klientów podłączonych do serwera,
- plik lub strumień który będzie wysyłany.

Aplikacja działa oczywiście w dwóch trybach - klienckim i serwerowym, pozwalając na zbadanie zachowania sieci na wielu stanowiskach roboczych. Całość jest zbudowana bardzo intuicyjnie i nie powinna sprawić żadnych kłopotów. Co więcej, program jest stabilny i bezpieczny - został przetestowany przez tysiące doświadczonych użytkowników komputera.

Program został napisany w języku C++ i jest przez producenta udostępniany w postaci paczki z kodem źródłowym i danymi, pozwalającym na szybkie skompilowanie całości do pliku wykonywalnego. Dostępnych jest jednak szereg gotowych narzędzi zbudowanych na podstawie Iperf, w tym także dodatki zawierające graficzny interfejs użytkownika. Z pewnością warto się z nimi zapoznać i wybrać najlepszą pozycję.

Uwaga!
Program standardowo nasłuchuje na porcie 5001. Podczas pierwszego uruchomienia należy zezwolić firewallowi oraz innymi aplikacjom zabezpieczającym przepuszczać połączenia.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (3 głosów)

Strefa Download programu
IperfIperf 2.0.5
Wersja stabilna
0.31 MB | 2011-11-07

Ilość pobrań: 2520 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (2)
Iperf
avatararrow
~Dykta | 2012.03.03 11:54
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
rewelacja
Iperf 2.0.5
avatararrow
~Robo | 2011.11.07 12:53
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używałem jakiś czas temu i było ok