w
googluj

CommView for WiFi 7.5 Build 963


CommView for WiFi to uniwersalne i rozbudowane narzędzie do monitorowania sieci bezprzewodowych zgodnych z 802.11 a/b/g/n. Program pozwala na prowadzenie zaawansowanej diagnostyki dotyczącej transferu, pakietów i protokołów. Aplikacja będzie tym samym nieocenioną pomocą dla administratorów, osób zajmujących się bezpieczeństwem, programistów czy domowych użytkowników.

Narzędzie posiada elegancki i prosty w obsłudze interfejs. Główne okno zostało podzielone na karty, na których znajdziemy poszczególne moduły diagnostyczne. Dodatkowe opcje znajdziemy natomiast w menu i oknach dialogowych. Na początku pracy z aplikacją powinniśmy uruchomić proces skanowania. Po chwili na liście znajdziemy wszystkie wykryte sieci wraz z niezbędnymi informacjami (typ, SSID, zabezpieczenia, poziom sygnału, adres MAC, adres IP). Monitorowanie rozpoczyna się po wybraniu opcji Capture. Funkcjonalność CommView for WiFi można podzielić na kilka kategorii:

• Węzły i kanały
Listy znajdujące się na tych zakładkach zawierają podstawowe informacje, takie jak ilość otrzymanych i wysłanych pakietów, rozmiar przetworzonych danych czy sygnał. Zawartość podsumowań możemy sortować według kolumn.

• Ostatnie połączenia IP
Program wyświetla ostatnio nawiązane połączenia IP oraz statystki z nimi związane (rodzaj, sesja, porty, host i inne). Wybrane informacje możemy skopiować do schowka.

• Pakiety
W pełni funkcjonalny moduł do przeglądania przechwyconych pakietów. W łatwy sposób zapoznamy się z informacjami źródłowymi, a następnie odczytamy surowe/zdekodowane informacje. Co istotne, pakiety można w łatwy sposób wyszukiwać i filtrować na podstawie zawartości oraz adresów IP/MAC.

• VoIP
CommView for WiFi pozwala na przechwytywanie rozmów prowadzonych za pomocą komunikatorów opierających się na technologii VoIP (SIP, H.323). Za pomocą aplikacji odczytamy informacje na temat połączeń, błędów, rejestracji, użytkowników końcowych, strumieni i sesji.

• Logowanie
Program umożliwia zapisywanie w sposób automatyczny logów. Mamy również możliwość podzielenia i połączenia raportów w formatach NCF i CCF. Pakiet wyposażony jest ponadto w czytnik logów, obsługujący pliki zgodne z popularnym oprogramowaniem: MS NetMon, EtherPeek, AiroPeek, Wireshark/Tcpdump, NI Observer, NAI Sniffer.

• Reguły
Potężna funkcja pozwalająca na zautomatyzowanie monitorowania. Mamy do dyspozycji dwa rodzaje reguł - proste i zaawansowane.

• Alarmy
Użytkownik ma możliwość definiowania alarmów. W przypadku wystąpienia zdarzenia (na przykład pojawienia się pakietu bądź połączenia z nieznanego adresu), zostaniemy poinformowani za pomocą wiadomości tekstowej, dźwięku czy poczty elektronicznej. Możemy także uruchomić zdefiniowany plik bądź przerwać przechwytywanie danych.

• Statystyki
CommView for WiFi posiada przystępny moduł wyświetlający statystyki sieci. Na poszczególnych zakładkach znajdziemy informacje dotyczące: wysłanych/odbieranych pakietów, najpopularniejszych protokołów, najczęstszych rozmiarów, znanych hostów. Dane wyświetlane są na czytelnych wykresach, które możemy zapisać na dysku twardym. Narzędzie wyposażone jest także w funkcję generującą szczegółowe podsumowanie w postaci dokumentu HTML lub pliku CSV.

Pozostałe cechy:
- możliwość skanowania tylko wybranych kanałów,
- obsługa aliasów,
- wyróżnianie zdefiniowanych informacji kolorem,
- dekodowanie i dekompresowanie informacji,
- zarządzanie listami aliasów IP, lokalnych adresów IP, adresów MAC i kluczy WEP/WPA,
- tryb automatycznego przechwytywania (wbudowany prosty terminarz),
- geolokalizacja (wyświetlanie flag, nazw lub kodów państw),
- generator pakietów,
- rekonstrukcja sesji TCP oraz strumieni UDP,
- możliwość wyłączenia widoczności wybranych kolumn,
- tryb zdalnego monitorowania,
- lista zawierająca informacje o portach,
- bogata dokumentacja,
- możliwość rozbudowy funkcjonalności za pomocą dodatków,
- minimalizacja do zasobnika systemowego.

Uwaga!
Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy zaakceptować instalację sterownika do monitorowania sieci.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne w wersji testowej działającej przez 30 dni. Dodatkowe ograniczenie polega na odczytywaniu tylko połowy pakietów.

Wymagania!
Listę obsługiwanych adapterów sieciowych znajdziemy na stronie produktu.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (6 głosów)

Strefa Download programu
CommView for WiFiCommView for WiFi 7.5 Build 963
Wersja stabilna
133 MB | 2024-06-12

Ilość pobrań: 2494 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (0)
CommView for WiFi