w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 208
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6646 dni

HD Tach 3.0.4.0


Programos do mierzenia szybkości działania dysku twardego. Korzystając z pliku VXD, czyli wirtualnego sterownika urządzeń, benchmark omija system plików i zarządzanie pamięcią w Windows. W ten sposób można zapewnić, że program zmierzy wydajność samego dysku. HD Tach mierzy trzy parametry: wewnętrzną i zewnętrzną prędkość transmisji, a także średni czas dostępu. Ponadto sprawdza, w jakim stopniu operacje dyskowe obciążają procesor. HD Tach odczytuje dane ze skrajnych sektorów dysku, czyli tych, które znajdują się najbliżej zewnętrznej i wewnętrznej krawędzi pierścieniowatego nośnika. Oprócz tego sczytuje zawartość pojedynczych sektorów umieszczonych w różnych miejscach nośnika. Maksymalna transmisja danych przy odczycie z nośnika jest ustalana na podstawie sektorów zewnętrznych. Najniższa możliwa prędkość transmisji (parametr read speed minimum) wynika analogicznie z odczytu środkowych sektorów. Na dodatek HD Tach podaje średnią prędkość transmisji, a także średni czas dostępu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.1 (16 głosów)

Strefa Download programu
HD TachHD Tach 3.0.4.0
Wersja stabilna
1.12 MB |2007-07-26

Ilość pobrań: 5933 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
HD Tach
avatararrow
~Tibi | 2009.03.25 19:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program sam z siebie nie dziła pod VISTA. aby zadziałał trzeba mu nadać w Właściwościach parametr aby "symulował XP" i by uruchamiał sie w "trybie Admina".
Idzie bez problemu.

Polecam.
avatararrow
~Tasior | 2006.06.17 21:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobry programik, pozwala zorientowac sie jak szybko działa Ci dysk co się przekłada na lepszą prace - ale generalnie szybkie dyski potrzebne są do obróbki video lub muzyki, animacji 3d, czy jakis tam innych zaawansowanych programow + czasami do gier.

Przecietny "zjadacz chleba" co lazi po stronach i slucha mp3 z komputera nie powinnien sobie tym glowy zawracac :)