w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 267
Wszystkich postów: 904369
Wszystkich tematów: 127545

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6570 dni

FLAC-Free Lossless Audio Codec 1.3.2


FLAC-Free Lossless Audio Codec to konsolowy dekoder, enkoder oraz tester plików zapisanych z wykorzystaniem kodeka dźwięku FLAC dla systemu Windows. Format ten charakteryzuje się bezstratnością przechowywanych plików audio. Rozwijany jest w ramach licencji z otwartym kodem, dlatego też nowe wersje kodeka, które zwiększają jego możliwości kompresji oraz wydajności, ukazują się w Sieci stosunkowo często. FLAC zdążył ugruntować sobie pozycję na rynku odtwarzaczy muzycznych oraz wielu aplikacji desktopowych, wobec czego posiadanie najnowszej jego wersji zapewni użytkownikowi poprawne odtwarzanie treści, które odsłuchuje na komputerze. Opisywany program działa jedynie w trybie wiersza polecenia systemu Windows i pozwala szybko przekonwertować pliki na format FLAC z wykorzystaniem odpowiedniego stopnia kompresji.

Na początku warto zwrócić uwagę na zawartość pobieranej paczki. Zawiera ona w sobie kilka folderów, jednak zainteresować powinny nas przede wszystkim foldery oznaczone jako "32-bit" lub "64-bit" (w zależności od architektury systemu, którym dysponujemy). To właśnie w nich znajdziemy odpowiednią wersję programu flac.exe, który uruchomiony musi zostać z poziomu systemowej konsoli. Choć nie jest to wymagane przez wydawców, dla uniknięcia ewentualnych błędów, wiersz poleceń warto uruchomić w trybie administratora.

Podobnie, jak w przypadku innych narzędzi konsolowych, również tutaj znajdziemy przede wszystkim proste i krótki informacje, które ułatwiają nam poruszanie się po wszystkich informacjach w aplikacji. Możliwe jest również wyświetlenie dodatkowych poleceń pomocy, które zostaną załadowane do widoku konsoli. Ze względu na brak graficznego interfejsu, program cechuje się znakomitą szybkością pracy, ponieważ komputer poświęca całą moc obliczeniową przydzieloną procesowi programu jedynie na faktyczny proces konwersji formatu czy przeprowadzania testów.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Ponieważ program jest w pełni konsolowy, dużą pomocą podczas korzystania będzie znajomość podstawowej obsługi wiersza polecenia Windows.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FLAC-Free Lossless Audio CodecFLAC-Free Lossless Audio Codec 1.3.2
Wersja stabilna
1.22 MB | 2017-01-29

Ilość pobrań: 1320 | W tym miesiącu: 28 | W poprzednim miesiącu: 43

Komentarze (0)
FLAC-Free Lossless Audio Codec