w
googluj
pl

Finanse domowe 1.0.0.3826


Finanse domowe to program przeznaczony do kontrowania budżetu domowego. Aplikacja pozwala na nadzorowanie wydatków, przychodów, oszczędności oraz lokat dla wszystkich lub wybranych osób, które przynależą do gospodarstwa domowego. Dla każdej z wydanych, otrzymanych lub zaoszczędzonych kwot, przy pomocy obszernego zbioru kategorii, można zdefiniować: cel i źródło naszej wpłaty, tytuł przychodu oraz typ zasobów do których on trafia, datę i godzinę transakcji, osobę za nią odpowiedzialną, a także rodzaj oraz stan oszczędności na dany dzień. Użytkownik stworzy nowe transakcje wraz z ich właściwościami lub zmodyfikuje te z nich, które już istnieją w bazie danych programu. Dostępne są opcje planowania wydatków i zleceń stałych (wykonywanych według harmonogramu), tworzenia ograniczeń wydatków, przelewania oszczędności pomiędzy różnymi źródłami, można także skorzystać z funkcji realizacji budżetu, która uwzględnia ograniczenia w rozporządzaniu finansami. Program prezentuje dane w postaci tabelarycznej i np. wyświetla wszystkie wydatki oraz przychody lub filtruje je pod względem miesięcy, bieżącego dnia, kategorii, a także kategorii oszczędności.

Aplikacja przeprowadza analizę finansową zysków, strat oraz oszczędności gospodarstwa domowego, po czym udostępnia jej wyniki w postaci raportów oraz wykresów. Wyniki dotyczą m.in. sum kwot transakcji, ilości rekordów w tabelach, średnich kwot transakcji, ogólnego porównania wydatków i przychodów, a także wskaźnika poziomu oszczędzania. Możliwa jest również analiza cząstkowa, uwzględniająca różne parametry, np. wydatki od najmniejszego do największego, ilość przychodów na dzień tygodnia, rozkład oszczędności w procentach. Zestaw narzędzi dostępnych w programie pozwala na ustalenie wpływu inflacji na oszczędności, skorzystanie z przelicznika walut, zapoznanie się z ich kursami, użycie różnych kalkulatorów (standardowy, systematycznego oszczędzania, kalkulator zysków z lokaty), zaplanowanie płatności oraz zdefiniowanie ograniczeń wydatków. W zakładce Zestawienia znajdziemy odnośniki do witryn z zestawieniami najlepszych kont osobistych i oszczędnościowych, lokat bankowych, kredytów gotówkowych itd. Możliwe jest przeglądanie historii transakcji. Program pozwala również na eksportowanie tabel do plików XLS, CSV, HTML, DOC i TXT oraz import danych z plików CSV (uwzględniając dane dla zestawień operacji z konta bankowego).

Interfejs graficzny aplikacji jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Obsługa programu nie powinna stanowić problemu nawet dla mało zaawansowanych użytkowników, jednak opanowanie tak szerokiego zestawu funkcji będzie wymagało poświęcenia pewnej ilości czasu. Szczegółowa instrukcja obsługi Finansów domowych jest dostępna w witrynie twórcy programu.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować archiwum i otworzyć plik wykonywalny. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji konieczne jest podanie katalogu, w którym będzie przechowywana baza danych Finansów domowych.
Moduły Planer, Ogranicz wydatki oraz Lokaty, należy pobrać i zainstalować osobno. Po polubieniu konta OpiumSoft na Facebooku, należy przesłać zapytanie o moduły do twórcy aplikacji, wówczas otrzymamy link pozwalający na ich pobranie. Archiwa modułów dostępne na stronie OpiumSoft nie zawierają plików z tymi narzędziami, a jedynie instrukcje obsługi oraz informacje o tym, w jaki sposób można pozyskać moduł.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (25 głosów)

Strefa Download programu
Finanse domoweFinanse domowe 1.0.0.3826
Wersja stabilna
4.08 MB | 2014-09-17

Ilość pobrań: 2288 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Finanse domowe