w
googluj

Desktop Weather 2.2.0.0


Desktop Weather to aplikacja pozwalająca na śledzenie szczegółowej prognozy pogody, która jest oficjalną propozycją cenionego serwisu The Weather Channel. Program pozwala na analizę prognozy dla kilku miast z dowolnego miejsca na Ziemi, dla których potrafi wyświetli prognozy godzinowe, dzienne lub nawet kilkudniowe.

Obsługa programu jest bardzo intuicyjna i nie powinna nikomu przysporzyć trudności mimo braku polskiego interfejsu. Po uruchomieniu programu wybieramy pierwsze miasto, którego prognoza pogody nas interesuje. W tym celu w specjalnym oknie wpisujemy jego nazwę, a aplikacja automatycznie podpowiada możliwe propozycje już podczas pisania tekstu. Po dokonaniu wyboru, program potrzebuje kilku sekund na załadowanie aktualnych danych, a po tym czasie jest gotowy do prezentacji prognozy w każdej z dostępnych form.

Pomiędzy kolejnymi typami prognoz przełączamy się zakładkami u dołu ekranu. Często kliknięcie na daną informacje, rozszerza ją o dodatkowe dane, na przykład naciśnięcie myszą na prostokąt reprezentujący prognozę dla kolejnego dnia, uszczegóławia ten opis, uzupełniając go o informacje dotyczące wilgotności czy zachmurzenia. Co ciekawe, mimo, iż program jest anglojęzyczny, same komunikaty pogodowe często wyświetlane są w języku polskim.

Warto dodać, iż w ustawieniach programu mamy możliwość wyboru pomiędzy używanymi jednostkami temperatury oraz tak przyjemny dodatek jak kilka motywów kolorystycznych, które różnią się zdjęciami wyświetlanymi w tle podczas prezentacji kolejnych prognoz.

Uwaga!
Producent udostępnia również dedykowaną interfejsowi Metro aplikację, która oferuje taką samą funkcjonalność, wzbogaconą o aktualizowany kafel programu. Dostępna jest do pobrania pod tym adresem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Desktop WeatherDesktop Weather 2.2.0.0
Wersja stabilna
3.9 MB | 2015-04-02

Ilość pobrań: 1189 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Desktop Weather