w
googluj

WeatherDan 8.6.2


WeatherDan – niewielka aplikacja będąca widżetem pulpitu, która pozwala na bieżąco monitorować prognozę pogody w wybranym miejscu w Stanach Zjednoczonych. Wybór miejscowości odbywa się, poprzez wpisanie jej kodu pocztowego. Program następnie automatycznie wyszukuje prognozę, uwzględniając nie tylko temperaturę, ale także prędkość wiatru, poziom zachmurzenia, ciśnienie atmosferyczne, widoczność, indeks UV oraz temperaturę odczuwalną.

Chociaż w założeniu program automatycznie aktualizuje informacje o pogodzie z bazy co zadany odstęp czasu (do wyboru od 5 do 60 minut), aktualizację pogody można także wymusić, a w tym celu skorzystać z kontekstowego menu, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonie programu na pasku zadań. Interesującą opcją jest także szybkie przejście do serwisu Weather.com – wówczas przeniesieni zostaniemy do przeglądarki internetowej, gdzie wyświetlone będą szczegóły odnośnie pogody z wybranego miejsca. W samej aplikacji zaś istnieje także możliwość wyświetlenia mapy wraz z radarami, z których pochodzą informacje pogodowe. Te można animować, aby lepiej zaobserwować źródła wyświetlanych informacji.

Warto także dodać, iż producent zadbał o to, aby program był możliwie lekki dla systemu operacyjnego. Dzięki temu, nawet użytkownicy starszych i mniej wydajnych komputerów powinni być zadowoleni z pracy aplikacji, ponieważ zużywa mało zasobów i korzystanie z niej nie wpływa negatywnie na ogólną wydajność komputera i systemu operacyjnego. Bezpośrednio z programu możliwe jest sprawdzanie jego aktualizacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.5 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
WeatherDanWeatherDan 8.6.2
Wersja stabilna
1.06 MB | 2017-10-06

Ilość pobrań: 152 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
WeatherDan