w
googluj

Studio Design 1.6.18


ico
Studio Design to aplikacja designerska wydana m.in. na urządzenia mobilne z system operacyjnym Android. Aby z niej korzystać musimy być online.

Ale korzystanie z niej wymaga też założenia konta. Konto zaś można założyć przez zalogowanie się danymi z Facebooka bądź przez wypełnienie formularza, w którym trzeba podać imię, adres e-mail i nazwę użytkownika oraz określić hasło; do tego potrzebne jest zdjęcie profilowe, ale skorzystać można z domyślnego obrazka, więc nic nie trzeba na początkowym etapie przesyłać.

Od razu na wstępie zaznaczono, że Studio Design to aplikacja designerska. Co to właściwie oznacza? Program daje nam możliwość przerabianie zdjęć. Jest więc edytorem - choć, zaznaczmy, o skromnych możliwościach; ma tylko kilka filtrów i kilka suwaków. Co jednak ważniejsze, udostępnia przy tym wszechstronne narzędzia do nadawania im osobistej, wyrafinowanej symboliki, a to przez wzory, figury, tekstury, a to przez "złote myśli" własnego autorstwa czy cytaty, tworzone różnymi typami czcionek. Ale co najistotniejsze, Studio Design to aplikacja społecznościowa. Jej ekran startowy to wykaz projektów innych użytkowników, których śledzimy. Jeśli jakiś design przypadnie nam do gustu to można dodać go do zakładek, do ulubionych; można go skomentować, ale i po prostu zremiksować, czyli zedytować. Remiksowanie obrazka oznacza remiksowanie jego napisu/naklejki, natomiast tło jest puste - tło zapełniamy zdjęciem wykonanym od ręki, zdjęciem z już posiadanych zasobów albo pozostawiamy je puste. Podobne opcje mamy w sytuacji, gdy chcemy utworzyć projekt od zera.

Program sam w sobie jest nowocześnie wykonany i byłby wspaniały, gdyby nie fakt, że niektóre jego funkcje (w tym również i część ze wspomnianych powyżej) nie do końca działają; to dziwne, ale czasem naciśnięcie jakiegoś przycisku po prostu nie daje żadnego efektu (i trzeba go naciskać aż do skutku). Brak tu jednak przede wszystkim intuicyjności. Niby wszystko jest z interfejsem w porządku, ale w praktyce, przynajmniej na samym początku, można się zastanawiać, co dalej z daną rzeczą. Niemniej aplikacja ma spory potencjał i jeśli tylko przejdziemy przez początkowe trudności z jej obsługą, może nam dobrze służyć.

Ograniczenia!
Rejestracja jest wymagana; konto założyć można np. przez dane z Facebooka. Wymagane jest połączenie z internetem.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Studio DesignStudio Design dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Studio Design