w
googluj

APD TimeStamp 1.6.1


ico
APD TimeStamp to narzędzie dostępne dla urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym Android, dzięki któremu można nanieść na zdjęcie datę oraz czas jego wykonania wedle daty i czasu utworzenia pliku albo wedle daty i czasu dostarczonych za pośrednictwem EXIF. EXIF (Exchangeable Image File Format) jest standardem metadanych dla plików obrazów; to zatem informacje o informacji: informacje o zdjęciu. Gdy robimy zdjęcie aparatem fotograficznym czy smartfonem, wówczas urządzenie dodaje pewne informacje do takiego pliku. Informacjami tymi mogą być: nazwa urządzenia, wykorzystane ustawienia (np. czas naświetlania, czułość matrycy), data wykonania zdjęcia, rozdzielczość zdjęcia w pikselach, a nawet współrzędne GPS miejsca wykonania. Niektóre menedżery plików oraz przeglądarki obrazów mają funkcje wyświetlające te informacje. APD TimeStamp też to potrafi, ale jego cel jest nieco inny - przyjrzyjmy się więc nieco bliżej całemu potencjałowi tego narzędzia.

Pierwsze wrażenie nie jest zbyt przyjemne, ponieważ design programu pamięta czasy Androida w wersji 2. To samo w sobie nie jest złe, lecz w tym wypadku zabrakło opisania znaczenia kolejnych ikon, co sprawia, że musimy je poznać poprzez ich wypróbowanie. Nie lubimy tego. Tak czy inaczej, zaczynamy od wczytania obrazu do edycji, a w tym celu dotykamy "Select picture" i wybieramy obraz poprzez zewnętrzną przeglądarkę, domyślnie odpowiedzialną w naszym systemie za pliki obrazów. Następnie ujrzymy obraz w interfejsie APD TimeStamp. Jeżeli zdjęcie posiada informacje o lokalizacji jego wykonania, wówczas można skorzystać z wyszukiwarki Google'a, Yandexa lub OpenStreetMap, aby odnaleźć adres. Dostępna jest też możliwość wyświetlenia miejsca wykonania zdjęcia od razu na Mapie Google. Działa to całkiem dobrze. Kolejna opcja pozwala poznać wszystkie pola danych EXIF i zmienić wybrane informacje lub je po prostu usunąć z pliku. Niestety, edycja jest możliwa tylko teoretycznie. Próby zmiany czy wyczyszczenia pól kończyły się fiaskiem. Jeśli z kolei chodzi o podstawową funkcję nanoszenia daty/czasu, to można m.in. określić róg zdjęcia, w którym napis ma się znaleźć, a także jego kolor. W ustawieniach narzędzia istnieje opcja określenia znaków, które mają być automatycznie dodawanie na koniec nazwy pliku przy jego zapisywaniu. Dzięki temu łatwiej rozróżnimy pliki przed i po edycji np. w menedżerze.

Trudno jednoznacznie ocenić program. Łatwo przy jego pomocy dodać do zdjęcia tytułowy stempel daty oraz znaleźć lokalizację wykonania zdjęcia wedle danych GPS, lecz edycji EXIF nie da się przeprowadzić.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja usuwająca reklamy kosztuje 4,54 zł.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
APD TimeStampAPD TimeStamp dla Android
2015-04-30

Ilość pobrań: 211 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
APD TimeStamp