w
googluj

Photo Collada 1.20


ico
Photo Collada jest to edytor graficzny przeznaczony do tworzenia kolaży, czyli obramowanych połączeń kilku zdjęć, udostępniający przeszło 500 naklejek i wyposażony w funkcję nanoszenia dowolnych własnych napisów. Program pochodzi od twórców internetowego edytora graficznego, który odnajdziemy w witrynie Editor.Pho.to, natomiast sam dostępny jest na urządzenia mobilne m.in. z systemem operacyjnym Android.

Aplikację wyróżnia minimalistyczny ekran główny, którym, tak naprawdę, jest po prostu przeglądarka wszystkich obrazów znajdujących się w pamięci urządzenia. Wyświetlane są one w formie miniaturek, a domyślny widok "na wszystko" można zmienić i wybrać ścieżkę wedle katalogu, w którym dane pliki się znajdują. Po przesunięciu ekranu w bok, otrzymamy dostęp do grafik używanych ostatnio.

Po zaznaczeniu zdjęć (a przynajmniej jednego), które chcemy poddać obróbce, w pasku narzędziowym wyświetlona zostanie proporcja kolażu. Domyślna to 1x1 (czyli kwadrat), ale dostępne są inne (4:5, 3:4, 3:5 itp.). Co robi wrażenie to to, że równocześnie można już podejrzeć proponowane układy kolażu, choć niektóre - te bardziej wyrafinowane i efektowne - dostępne są tylko w wersji płatnej. Aby ukazały się naszym oczom, należy przeciągnąć okno przeglądarki w dół.

Do właściwego edytora przejdziemy po tapnięciu w wybraną wersję kolażu i da nam to następnie możliwość użycia naklejki czy tekstu. Dekoracji jest mnóstwo, przy czym i tu spotkamy się z pewnymi ograniczeniami, jako że niektóre rodzaje naklejek są płatne, a inne, choć darmowe, trzeba dodatkowo pobrać z internetu (ale w tym celu wystarczy tapnięcie). Co do tekstu, to można go powiększyć, obrócić; zmienić formę czcionki, jej kolor oraz przeźroczystość. Słowem: jest wszystko.

Kolejne opcje edytora pozwalają określić kolor wewnętrznych obramowań (spośród 30) - albo zamiast barwy, nadać im jakiś wzór (spośród 52). Z kolei dzięki suwakom ustalimy szerokość tych obramowań czy stopień zakrzywienia ich kątów. Podkreślmy przy tym ważną funkcję: obrazy tworzące kolaż można w każdej chwili dostosowywać do naszej wizji, czyli je przesuwać, powiększać i obracać. Na koniec tapnięciem zapiszemy kolaż lub go natychmiast udostępnimy. Plik zapisywany jest w katalogu "Pictures/Photo Collada", a rozdzielczość w proporcji 1x1 to 1144x1144 px (1,3 MPx).

Reasumując, praca z Photo Colladą jest przyjemna. Program jest przejrzysty, przyjazny dla użytkownika, łatwy w obsłudze i nowocześnie wykonany. Ma pewne ograniczenia, lecz one nie przeszkadzają, tzn. podstawowa funkcjonalność z całą pewnością wystarcza do tego, aby kolaż był wspaniały.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://editor.pho.to

Ograniczenia!
Niektóre dodatki wymagają pobrania z internetu lub opłaty, np. 9,23 zł kosztuje odblokowanie wszystkich layoutów

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Photo ColladaPhoto Collada dla Android
2015-11-24

Ilość pobrań: 12 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Photo Collada