w
googluj
pl

Sketch Master


ico
Sketch Master jest to aplikacja dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, a oferująca kolekcję efektów szkiców. Naniesiemy je na zdjęcie wykonane za pomocą aplikacji aparatu fotograficznego albo na obraz już posiadany i znajdujący się w galerii. W rezultacie fotografia może wyglądać jak rysunek. Proces transformacji jest szybki, a w razie czego można przejść do wbudowanego edytora i wpłynąć na obraz w jeszcze bardziej zaawansowany sposób.

Program udostępnia w sumie 10 efektów szkiców. Właściwie jest to 5 stylów bazowych; każdy ma jednak wersję i kolorową, i czarno-białą. Po wybraniu obrazu, ale jeszcze przed przystąpieniem do nakładania filtru, obraz można obrócić lub otrzymać jego lustrzane odbicie. Następnie, po wybraniu i naniesieniu filtru (czynności te są ściśle powiązane, aplikacja bowiem razu pokazuje efekt transformacji), obraz może być zapisany w pamięci urządzenia jednym tapnięciem. (Oczywiście, nie zabrakło opcji bezpośredniego udostępnienia). Plik odnajdziemy w katalogu "Sketch_Master". Będzie miał rozszerzenie JPG, a jego wymiary wynosić będą 816x612px albo 612x816px (0,5 Mpix). Rozmiar i wielkość pliku źródłowego (wczytanego do edycji) nie ma znaczenia, bo na koniec i tak zostanie zmniejszony do podanych rozmiarów.

Ale to nie wszystkie możliwości tego programu, bo, jak powiedzieliśmy, dostępny jest też edytor. I nie trzeba nakładać jakiegokolwiek efektu rysunku, aby z niego skorzystać. Edytor ten ma dość spory potencjał. Za jego pośrednictwem nałożymy na obraz filtry klasyczne (tzn. inne, niż rysunkowe), ramki, naklejki, winiety. Niestety, minusem jest tutaj przymus pobierania elementów z internetu. Odbywa się to, co prawda, łatwo i szybko, ale mimo wszystko jest to niedogodność. Prócz tego tryb edycji pozwala na bardziej bezpośrednią obróbkę, tzn. 1) obraz wykadrujemy do dowolnych prostokątnych proporcji bądź którejś z predefiniowanych (3:2, 4:3, 16:9 i wiele innych), 2) rozmyjemy go promieniowo (koliście) albo liniowo (horyzontalnie) względem wskazanego punktu, 3) wpłyniemy na jego jasność, kontrast, nasycenie barw itp., 4) narysujemy na obrazie coś odręcznie. W tych aspektach edytor sprawuje się bardzo dobrze. A po tapnięciu w zapis, plik zostanie utworzony wedle tych samych procedur, które opisaliśmy powyżej.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 6,86 zł. Dodatkowe pakiety efektów dostępne są w formie bezpłatnej i płatnej. Te bezpłatne wymagają założenia konta Adobe, pozostałe kosztują 3,64 zł za pakiet. Restrykcje powiązane są również z niektórymi innymi funkcjami edytora, np. podstawowe ramki trzeba pobrać.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale spolszczono tylko część interfejsu

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sketch MasterSketch Master dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 52 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sketch Master