w
googluj

XnSketch 1.85


ico
XnSketch - znany też jako Sketch Me! - jest edytorem graficznym umożliwiającym błyskawiczne przekształcenie fotografii w obraz przypominający rysunek. Jest to program łatwy w użyciu i oferujący nieskomplikowane metody przeróbek, a jednocześnie taki, który nie nanosi na finalny obraz żadnego znaku wodnego. Aplikacja dostępna jest na szereg platform stacjonarnych (Windows, Mac, Linux), jak i mobilnych (Android, iOS, Windows Phone). Zobaczmy, jak spisuje się wersja przeznaczona dla systemu Android.

Praca z XnSketch przedstawia się tak: użytkownik 1) wybierze zdjęcie z posiadanych zasobów bądź wykona je od ręki przy użyciu zewnętrznej aplikacji fotograficznej, a następnie 2) naniesie na zdjęcie jeden z 24 efektów (czarna kreska na białym tle, biała kreska na czarnym tle, neon, pastele, szkic ołówkiem, kolorowy szkic, fotokopia, pieczęć itp.), opcjonalnie 3) ustawi suwakami podstawowe właściwości kolorów (jasność, kontrast), po czym 4) zapisze plik w formacie JPG w pamięci urządzenia i/albo udostępni obraz na Facebooku, Instagramie, e-mailem itp.

Do powyższej ogólnej charakterystyki XnSketch dodajmy, że:
• w ustawieniach znajdziemy tylko jedną opcję. Wpłyniemy mianowicie na katalog zapisu obrazów; domyślny to "XnView",
• w trakcie właściwej obróbki opcjonalne jest naniesienie na obraz wzoru, których jest w sumie 26. Wzór może być w formie rozmytej - np. gradientu - bądź ostrej - w kształcie serca, koła, trójkąta itp. W ostatnim wypadku wyłącznie to, co wewnątrz wzoru, będzie miało charakter rysunkowy, reszta zaś będzie oryginalnym zdjęciem,
• obraz można w dowolnej chwili, nawet od razu po wczytaniu pierwszego efektu, zapisać w obranym katalogu albo udostępnić. Dostępna jest opcja zapisu w rozmiarze "normalnym" bądź automatyczne zmniejszenie szerokości do 1024 albo 512 px; w przypadku udostępniania dostępna jest tylko możliwość "normalna" albo 512 px. Należy pamiętać, że program nie zapisze obrazu w wymiarze oryginalnym, jeżeli jest on zbyt duży. W naszym teście, po wczytaniu do obróbki fotografii w rozdzielczości 3264x2448 px, aplikacja zapisała plik w rozmiarze "normalnym" jako 1280x960 px.

Wspomniana na końcu przymusowa redukcja to chyba jedyny, potencjalnie, większy minus edytora. Jeśli chodzi o jakość efektów to, wśród użytkowników komentujących tę aplikację w Google Play, zdania są podzielono. Osobiście skłaniamy się ku takiej ocenie, że przynajmniej kilka efektów jest dobrej jakości i w związku z tym warto zainstalować tę obrabiarkę, jeżeli szukamy prostej, a co może i ważniejsze: szybkiej w użyciu. (Przy okazji: może nas zainteresować fakt, że XnSketch należy do rodziny aplikacji fotograficznych XnView, oferujących również m.in. bardzo podobny edytor, ale przeznaczony do modyfikacji w stylu vintage - XnRetro).

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro usuwa reklamy, a kosztuje 8,36 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
XnSketchXnSketch dla Android
2018-06-23
przejdź XnSketch dla Windows

Ilość pobrań: 201 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
XnSketch