w
googluj

Adobe Lightroom mobile 4.0


ico
Adobe Lightroom mobile jest rozszerzeniem stacjonarnego programu Adobe Lightroom, umożliwiającego porządkowanie, edytowanie oraz udostępnianie obrazów. Wszystkie modyfikacje naniesione w wersji mobilnej są automatycznie synchronizowane z wersją desktopową - i odwrotnie, każdą poprawkę zdjęcia w wersji desktopowej ujrzymy na smartfonie czy tablecie. Rozszerzenie to, które jest oczywiście samoistną aplikacją, dostępne jest na urządzenia przenośne m.in. z systemem operacyjnym Android.

Jeśli nie mamy (lub w ogóle nie znamy) desktopowego programu Lightroom, to można się z nim zapoznać w ramach darmowej 30-dniowej wersji próbnej. Aby z niego korzystać, trzeba się jednak najpierw zalogować przy użyciu identyfikatora Adobe. W przypadku braku konta, będziemy je mogli utworzyć poprzez aplikację; w kolejnych polach musimy podać: imię, nazwisko, adres e-mail, kraj, datę urodzenia; trzeba też oczywiście określić swoje hasło (na min. 6 znaków); na koniec tego procesu otrzymamy od Adobe automatycznie wygenerowaną wiadomość przesłaną na wskazany przez nas adres, która zawierać będzie specjalny link; po jego otworzeniu w przeglądarce internetowej powinniśmy zobaczyć informację o poprawnym zweryfikowaniu naszej próby utworzenia konta.

Po pierwszym przejściu do interfejsu Lightroom mobile, a więc już po zalogowaniu się, otrzymamy propozycję włączenia funkcji automatycznego importowania zdjęć wykonanych przy użyciu urządzenia do katalogu własnego Lightroom. Prócz tego należy określić, jaką drogą ma przebiegać synchronizacja danych z chmurą Creative Cloud (taką nazwę nosi oficjalna chmura Adobe). Obojętnie, jakie decyzje w tym momencie zostaną przez nas podjęte, będziemy je mogli potem w dowolnej chwili zmienić.

Co do wrażeń wynikających z korzystania z aplikacji - jest ona imponującym, potężnym narzędziem. Program jest nowocześnie wykonany. Obsługuje "praktycznie każdy" (jak twierdzą producenci) format plików obrazów; od zdjęć ze smartfonów po obrazy typu RAW z lustrzanek cyfrowych. Można w nim przede wszystkim zarządzać kolekcjami obrazów (same obrazy można też ręcznie zaimportować z pamięci urządzenia) i na wiele sposobów edytować zdjęcia: narzędzie oferuje przeszło 40 ustawień predefiniowanych, pozwalających przekształcić je jednym tapnięciem; kadrowanie, dostosowywanie kolorów i odcieni, zwiększanie ostrości czy jaskrawości, ocenianie obrazów - to tylko niektóre możliwości tego doskonałego programu.

Ograniczenia!
W wersji darmowej programu można z niego korzystać za darmo przez 30 dni. Wymagane jest posiadanie konta Adobe; jeśli go nie mamy, będzie je można utworzyć poprzez aplikację.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Adobe Lightroom mobileAdobe Lightroom mobile dla Android
2018-10-15
przejdź Adobe Lightroom mobile dla Windows

Ilość pobrań: 24 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Adobe Lightroom mobile