w
googluj

Tupi Mobile 1.0


ico
Tupi Mobile to bardzo proste narzędzie do rysowania/malowania, które dostępne jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Jest to komponent platformy Tupitu.be, będącej społecznością ludzi zainteresowanych we wspólnym budowie projektów graficznych w 2D i ich udostępnianiu. Witryna ta stanowi repozytorium (bazę) prac użytkowników. Nie trzeba być profesjonalistą, by do niej dołączyć; wystarczy entuzjazm związany z tworzeniem obrazków, opowieści czy animacji 2D. Społeczność ta jest na razie bardzo mała. Sądząc po nawiązaniu w nazwie witryny do słynnego serwisu filmowego Google (YouTube - Tupitu.be), celem są miliony użytkowników. Jest to więc plan bardzo ambitny. Musimy jednak wiedzieć, że na razie cały projekt jest w fazie naprawdę początkowej i twórcy nas o tym ostrzegają, zarówno mówiąc o wersji aplikacji mobilnej, jak i stacjonarnej (dostępna jest bowiem dla Windowsa, a docelowo gotowa ma być też dla Linuxa i Maca). Wyjątkiem od tego nie jest serwis internetowy. Jak jednak wspomnieliśmy, dostępny jest już działający klient mobilny - przyjrzyjmy się mu.

Zacznijmy od tego, że po pierwszym uruchomieniu musimy pobrać dodatkowe pliki, w tym oddzielną aplikację; operacja ta jest prosta do przeprowadzenia i nie powinniśmy mieć z nią żadnych problemów. Co do interfejsu, minusem jest to, że jego funkcje nie są opisane. Na początku musimy więc je posprawdzać. Mamy jednak kolejno standardowe opcje: wyczyszczenia płótna, undo, redo; a następnie wyboru: koloru (co może być w pewnych sytuacjach bardzo przydatne, wybór koloru jest nam jednocześnie oznajmiany jego kodem heksadecymalnym, a więc np. #abcd11), grubości pędzla, stopnia przeźroczystości pokrycia, rodzaju pędzla. Użytkownicy aplikacji mobilnej mogą na razie tworzyć jedynie obrazki. To ważna uwaga, gdyż docelowo dostępna ma być obsługa animacji. Dobrą cechą narzędzia jest to, że nasz rysunek zostaje zapamiętany i dotyczy to również historii jego tworzenia. Mówiąc inaczej, możemy w dowolnej chwili zamknąć program, a po powrocie do niego nie tylko znowu zobaczymy naszą pracę, ale i skorzystać będzie można z opcji undo i redo, tj. powrotu do poprzedniego/następnego ruchu. Nasza praca, o czym trzeba pamiętać, nie może być zapisana w pamięci urządzenia np. do pliku JPG, PNG itp. Na sam koniec może zostać jedynie wyeksportowana do galerii w Tupitu.be. (Warto wiedzieć, że podobnie sprawa się ma z funkcjonowaniem klienta dla Windowsa). Obrazek można opisać nazwą itp.; otrzymamy też link do strony z publikacją.

Uwaga!
Dostępna jest też wersja programu dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie http://tupitu.be/

Ograniczenia!
Wymagane jest pobranie dodatkowej aplikacji (Ministro) i plików. Połączenie internetowe potrzebne jest też do przesłania obrazka do serwisu WWW.

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
Tupi MobileTupi Mobile dla Android
2015-02-09

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tupi Mobile