w
googluj

AeroShot 1.3.2


AeroShot to program do tworzenia zrzutów ekranowych. Jak sama nazwa wskazuje, narzędzie zostało przystosowane do pracy z interfejsem Aero, znanym z Windows Vista oraz Windows 7. Aplikacja może być jednak z powodzeniem wykorzystywana również na starszych wersjach systemu Microsoftu. Dzięki programowi, w wygodny sposób przechwycimy obraz z pulpitu przy zachowaniu efektu przezroczystości okien. Zrzuty zostaną zapisane we wskazanej lokalizacji w formacie PNG.

AeroShot może być obsługiwany na dwa sposoby. Pierwszą metodą jest odpowiednie skonfigurowanie aplikacji, a następnie wybranie opcji "Capture Screenshot". Drugim, znacznie wygodniejszym podejściem, jest po prostu wciśnięcie domyślnego skrótu klawiaturowego odpowiedzialnego za przechwycenie zawartości okna (Alt + Print Screen). Dodatkowe możliwości programu nie są zbyt imponujące. Użytkownik może włączyć lub wyłączyć pokazywanie kursora myszy, wskazać domyślną lokalizację zrzutów (folder na dysku lub schowek systemowy) czy też aktywować tryb dynamicznego zmieniania rozmiarów okna. Ciekawą funkcją AeroShot jest także nakładanie na obraz tła o określonych parametrach (szachownica, jednolity kolor).

Projekt jest rozwijany na zasadach Open Source (licencja GNU GPL). Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Narzędzie nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy skopiować plik wykonywalny do dowolnego folderu na dysku twardym lub na zewnętrznym nośniku danych.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AeroShotAeroShot 1.3.2
Wersja stabilna
0.25 MB | 2013-03-01

Ilość pobrań: 255 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AeroShot