w
googluj
pl

Undercover10 3.00


Undercover10 to darmowy program, który służy do drukowania okładek przeznaczonych dla pudełek płyt CD/DVD/Blu-ray. Dzięki programowi w łatwy sposób możemy wydrukować np. okładki albumów muzycznych, filmów oraz gier (PC i konsolowych). Undercover10 został zaopatrzony w duży zbiór szablonów wydruku, dostosowanych do różnych rozmiarów pudełek przechowujących płyty. Przy użyciu maksymalnie dwóch plików graficznych (w formatach JPEG, PNG, GIF, BMP) stworzymy okładkę frontową i tylną, jak również przygotujemy warstwę zewnętrzną i wewnętrzną okładki. Wspierane są także okładki boxów DVD/Blu-Ray, posiadające grzbiety. Warto dodać, że program jest w stanie tworzyć wzorce nadruków/naklejek na płyty, np. w formacie Canon Pixma Disc Tray. W Undercover10 dostępna jest możliwość drukowania wielu okładek w pojedynczym zadaniu (opcja Batch Print).

Program potrafi automatycznie dostosowywać rozmiary i orientację obrazów wprowadzanych na okładkę, tak aby nie wychodziły one poza ramy wybranego przez nas szablonu wydruku. W razie potrzeby obrót obrazów skonfigurujemy również manualnie. Ponadto program jest w stanie rozpoznawać wymiary wczytanych grafik i na tej podstawie samodzielnie przydzielać dla nich najlepiej dopasowany szablon. Kolejna przydatna funkcja to drukowanie linii wycinania i zaginania okładki. W opcjach programu możemy zdecydować o aktywacji/dezaktywacji wyżej wymienionych funkcji. Przed uruchomieniem drukowania będziemy w stanie otworzyć podgląd wydruku i przyjrzeć się dokładnie projektowi okładki. Undercover10 zdecydowanie nie służy do tworzenia okładek od podstaw, tzn. nie znajdziemy w nim funkcji typowych dla edytora graficznego. Najlepiej wykorzystywać gotowe obrazy okładek, np. pobrane z sieci, zeskanowane z oryginałów lub stworzone przez nas samych w innym oprogramowaniu.

Na uwagę zasługuje edytor szablonów okładek, pozwalający na tworzenie nowych szablonów i edytowanie tych, które już istnieją. Dla każdego szablonu zdecydujemy m.in. o jego nazwie i głównej formie (okładka lub wzorzec nadruku na płytę – opcja Label), automatycznym wybieraniu szablonu, gdy wczytamy obraz pasujący do niego rozmiarami, wycentrowaniu obrazu w szablonie, wyświetlaniu i konfiguracji linii wycinania/zaginania okładki, szerokości grzbietu okładki, wykorzystywanej drukarce, źródle papieru i jakości wydruku, wyświetlaniu wymiarów w milimetrach lub calach.

Interfejs graficzny Undercover10 został dostosowany do stylistyki Metro i jest przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy raczej nie będą mieć problemów z obsługą programu. W witrynie autorskiej zamieszczono anglojęzyczną pomoc (sekcja Online Help).

Uwaga!
Z chwilą tworzenia opisu spolszczenie interfejsu jest wykonane na bardzo niskim poziomie (widać to choćby na pierwszym zrzucie ekranu). Sytuacja może ulec poprawie w kolejnych wersjach programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (8 głosów)

Strefa Download programu
Undercover10Undercover10 3.00
Wersja stabilna
2.89 MB | 2023-10-19

Ilość pobrań: 5959 | W tym miesiącu: 61 | W poprzednim miesiącu: 127

Komentarze (0)
Undercover10