w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 423
Wszystkich postów: 938540
Wszystkich tematów: 138741

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7811 dni
pl

Total Commander Ultima Prime 8.9


Total Commander Ultima Prime (TCUP) to zaawansowany menadżer plików, stworzony przez polskich programistów, który bazuje w dużym stopniu na uznanym programie Total Commander, jednak wzbogaca go o wiele dodatkowych możliwości. W aplikację wbudowano cały szereg narzędzi i programów zewnętrznych, oprócz tego rozszerzono pasek zadań o nowe przyciski, pozwalające m. in. na szybki dostęp do katalogów Windows i użytkownika, a także funkcji systemowych.

Zestaw programów dołączonych do Ultima Prime jest naprawdę imponujący i obejmuje niemal wszystkie kategorie aplikacji. Znajdziemy tu m. in. odtwarzacz audio (AIMP) i wideo (KMPlayer), przeglądarkę grafiki (XnView), edytor tekstu (Angel Writer), program do obsługi PDF-ów (Sumatra PDF), aplikację administrującą hasłami (KeePass), przeglądarkę internetową (Opera@USB ), kalkulator matematyczny (HEXelon MAX), edytor szesnastkowy (HxD), rozbudowany notatnik (Notepad++), edytor PHP (HateML Pro), klienta poczty e-mail (si.Mail), a także wiele innych użytecznych narzędzi.

Dodatkowe możliwości w stosunku do Total Commandera obejmują:

1. Funkcje osiągalne z paska zadań - za pomocą ikonki w jego lewym górnym rogu, możemy przełączać się pomiędzy dwoma zestawami przycisków w nim zawartych:
• pierwszy zestaw - wycinanie, wklejanie, kopiowanie, odwracanie zaznaczenia, wyświetlanie kolumn z odpowiednimi właściwościami plików (wszystkie właściwości, krótkie info, właściwości audio, wideo i grafiki), przeglądanie zawartości Pulpitu, Panelu sterowania i Kosza, włączanie Eksploratora Windows, porównywanie plików według zawartości, kalkulator, właściwości pliku wywoływane w Eksploratorze, otwieranie menu kontekstowego Eksploratora, zmiana atrybutów, dzielenie i scalanie plików, tworzenie i weryfikacja sum kontrolnych, uruchamianie i wyłączanie komputera,
• zestaw drugi – dostęp do ikonek programów zewnętrznych w pasku zadań, otwarcie nowej instancji Ultima Prime, uruchomienie Panelu sterowania Windows, przeglądanie zawartości Pulpitu i Kosza, wiersz poleceń, eksplorator Windows, przeglądanie ważnych katalogów (Windows, Mój komputer, Program Files, katalog użytkownika, foldery Temp i System32), administracja czcionkami systemu i drukarkami, uruchamianie Windows Media Player, programu Paint, Internet Explorera oraz Rejestratora dźwięku, podgląd właściwości adresu e-mail użytkownika, otwieranie edytora rejestru, menadżera zadań, modułu dodawania i usuwania programów, oczyszczania dysków oraz Pulpitu zdalnego, korzystanie z tablicy znaków, klawiatury ekranowej i narzędzia Lupa, kontrola nad głośnością oraz Mikserem audio.
2. Pasek menu, który również oferuje wiele dodatkowych możliwości – m.in. kontrolę nad kartami w eksploratorze Ultimate Prime, dostęp do folderów systemowych i katalogów użytkownika, administrowanie opcjami zasilania, korzystanie z zewnętrznych narzędzi oraz programów (warto wspomnieć, że Ultimate Prime obsługuje także wtyczki WCX, WDX, WFX i WLX, dostępne do pobrania w Total Commanderze).
3. Programy zewnętrzne – AIMP, Angel Writer, Ant Movie Catalog, Free Download Manager, Gimp, HateML Pro, HEXelon MAX, HxD, IcoFX, InfraRecorder, Inkscape, KeePass, Miranda IM, Notepad++, Opera@USB, Poweroff, Recuva, SEO Note, si.Mail, System Information for Windows, Subtitle Workshop, Sumatra PDF, System Explorer, Team Viewer, The KMPlayer, TrueCrypt, Total Commander, Universal Extractor, Unlocker, µTorrent, VirtualDub, Wavosaur, WinContig, WinMerge, XnView.
4. Narzędzia - 3DFileViewer, ArchView, DVI Simple Viewer, Fileinfo, GSA Lister, ICLView, IEView, Imagine, Imagine, Md2, MDLViewer, Mmedia, NfoViewer, OfficeView, PDF Filter, Smi, TorrentLister, True Type Font, VisualDirSize, Wise Tracker, xBaseView.

Szata graficzna aplikacji została wykonana na przyzwoitym poziomie, można skorzystać z kilku motywów kolorystycznych, a także różnych typów pasków z przyciskami i napędami lub odmiennego wyglądu ikonek, dostępne są również ustawienia rozdzielczości dla okna głównego programu. Poza tym, preferencje wizualne pozwalają na wybór rodzaju oraz koloru czcionki itp.

Z obsługą narzędzia TC UP poradzą sobie także mniej doświadczeni użytkownicy, chociaż korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji wymaga już większej wiedzy informatycznej. Warto dodać, że instalator Total Commander Ultima Prime sam w sobie posiada sporą ilość opcji, jednak można również przeprowadzić tzw. cichą instalację, podczas której szczegółowa konfiguracja nie jest konieczna. Niestety, plik pomocy oraz informacje umieszczone na stronie twórców i forum programu nie zawierają zbyt obszernych instrukcji dotyczących korzystania z narzędzia. W pliku pomocy znajdziemy jednak szczegółowy opis komend, przeznaczonych do obsługi aplikacji z wiersza poleceń.
Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (140 głosów)

Strefa Download programu
Total Commander Ultima PrimeTotal Commander Ultima Prime 8.9
Wersja stabilna
1034 MB | 2024-01-02
przejdź
Total Commander Ultima Prime (TC UP) Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 78748 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (19)
Total Commander Ultima Prime
avatararrow
risck | 2015.08.03 16:57
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
taki duży ten program jak film ? chyba nie pobiore nie da rady
Total Commander Ultima Prime 6.5
avatararrow
~TADEK | 2013.12.02 13:42
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To na prawdę świetny program do zarządzania zasobami komputera!!!
Total Commander Ultima Prime 5.9
avatararrow
~Czarek | 2011.12.01 23:10
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy jest Q-Dir - polecam.
avatararrow
~po prostu ja | 2011.06.01 18:02
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
chyba coś przesadziliście z rozmiarem pliku :)
avatararrow
~ridzu | 2010.12.02 21:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Total commander owszem dobry, ale do tego jest za dużo napchane na siłę tylko po co to nie wiem.
avatararrow
~momo | 2010.08.28 18:56
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ej ej miśki bez pyskówek może być dyslektykiem lepiej napiszcie czy dla dyletanta informacji jest przydatny tzn dla zwykłego użytkownika bo takim jestem
avatararrow
~Twix | 2010.08.16 11:06
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
EQ - Twój komentarz sam mówi za siebie. Tylko że to Ty chyba jesteś nieukiem. Pisze się zacząłem, a nie zaczołem. Lepiej wróć do podstawówki bo coś przeoczyłeś z nauki.
avatararrow
~Dupa nie program | 2009.10.01 19:55
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie piszcie Freeware, bo to shareware, a na dodatek nie można go zarejestrować na podanej stronie w help-ie. Instalować chce tak dużo innego oprogramowania, że łeb boli podczas instalacji, aby odhaczyć badziewo, które wciska. Słowem lipa, no i zajmuje duuużo miejsca na dysku.
avatararrow
~hukii | 2009.06.05 23:36
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ahh żeby można było własny obrazek tła ustawić to byłbym w niebie :)
avatararrow
~gold55 | 2009.01.02 10:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
..ma wadę ze nie moze usuwać plików systemowych , choćby zmienił atrybuty pliku i jako admin.
avatararrow
~Ryszardo | 2008.08.01 22:46
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Moje początki obsługi komp były z TC. Nie znam lepszego i bardziej prostego programu. Już od dawna zauważyłem że posługują się nim zawodowcy.
avatararrow
~samael | 2008.05.12 13:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program łączy w sobie prostotę użycia i szybki łatwy i przyjemny dostęp do wielu w tym zaawansowanych funkcji. Ponadto posiada on wbudowane edytory i odtwarzacze. Wystarczy goły system z sterownikami i TCUP i nic więcej nam nie potrzeba. ON MA WSZYSTKO.
avatararrow
~crepel | 2008.03.06 12:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Od zawsze używam TC eksploatora windows nie używam bo mam totala w którym jest wszystko pod ręką.
avatararrow
~Draco | 2008.01.12 20:20
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niezły programik ... ale no właśnie - osobiście wolę altap salamander
avatararrow
~EQ | 2007.05.28 06:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie mąćcie nieuki.Jak nie umiecie sie posłużyć to nie znaczy że TCUP jest do bani.Ja uważam że jest świetny, używam teraz TCUP2,5, a zaczołem on poczciwego Nortona Commandera.Wieć NC, WC, TC i w końcu TCUP znam długo i wiem że to supeer narzędzie.Pozdrawiam niedouczonych.
Jak mówią "Bo trza siem rozwijać" cyt.
avatararrow
~majster | 2007.03.28 12:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Problem polega na tym że niezaawansowany użytkownik nie wie jak się nim posługiwać więc ma problem z owymi dodatkami a to czy sie one przydaja to jest sprawa tego co kto robi na komputerze jeżeli ktoś tylko kopiuje pliki to owe dodatki są mu zbędne ale jak ktoś robi różne inne rzeczy to czasem się przydaję choć ja używam Total Commandera Power Pack - idea ta sama TC z masa różnych dodatków i rozszerzeń. Choć jedno nie ulega wątpliwości mało zaawansowany użytkownik będzie miał problem z ustawieniami samego TC a cóż dopiero z owymi dodatkami.
avatararrow
~B4zon | 2007.01.09 22:50
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używam go codiennie nieznam lepszych programów od Total Commader poprzednik Nortona
avatararrow
~Deralb | 2007.01.06 20:59
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Trzeba sie rozwijac a to jest coraz lepszy program z wieloma cudenkami
avatararrow
~siket | 2006.12.26 15:48
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo dobry programik polecam