w
googluj

Rise & Fall Civilizations at War


Ciekawy miks produkcji, który udowodnił, że w temacie strategii nie wszystko zostało jeszcze powiedziane. Kto nie lubi takich eksperymentów?

Za Rise & Fall: Civilizations at War odpowiada ekipa z Stainless Steel Studios – twórcy serii Empire Earth. Jest to zatem wystarczająca rekomendacja I gwarancja jakości. Tym razem deweloperzy przenoszą nas do czasów starożytnych Greków I Rzymian.

Jak na strategię przystało, głównym celem zabawy jest zdominowanie przeciwnika. Do dyspozycji mamy jedną z czterech frakcji: Grecję, Persję, Egipt oraz Rzym. Okazjonalnie pojawiają się przedstawiciele Kartaginy, żołnierze Babilonu, barbarzyńcy z Galli, czy Asyrii – nie możemy jednak nimi zagrać, występują gościnnie.

Duży nacisk położony został na bitwy morskie. Sporo czasu spędzimy tocząc tego typu batalie, ale nie zabraknie możliwości, by wykazać się na lądzie. Nasza armia może składać się z osiemdziesięciu różnych jednostek, zatem jest, w czym wybierać. W to należy wliczyć wojska specjalne, unikalne dla danej frakcji. Co ciekawe, twórcy pokusili się o wprowadzenie systemu terytorialnego. Zatem od naszych postępów i ekspansji zależy, ilu legionistów będziemy mogli zrekrutować.

Wisienką na torcie są bohaterowie. Pojawiają się w określonych momentach i na ograniczony czas, ale pozwalają odwrócić losy bitwy. Gracz może wcielić się Juliusza Cezara czy Achillesa (w sumie osiem postaci) i ruszyć do boju. Kamera wtedy zostaje umieszczona za plecami herosa, a my bezpośrednio sterujemy jego ruchami. Przyjemna odmiana!

Graficznie produkcja prezentuje się nader okazale. Na największą uwagę zasługują szczegółowo odwzorowane modele jednostek oraz ich animacje. Na drugi plan schodzą lokalizacje, ale i one zostały odpowiednio dopieszczone. Muzycznie tytuł wypada jednak gorzej. Zdecydowanie brakuje motywu przewodniego i bardziej urozmaiconej gamy hałasów.

Rise & Fall: Civilizations at War to kawał solidnej gry!

PEGI:

Wymagania!
• RAM: 512 MB
• CPU: 1.5 GHz
• GRAFIKA: 64 MB
• HDD: 3 GB

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (9 głosów)

Strefa Download programu
Rise & Fall Civilizations at WarRise & Fall Civilizations at War
Wersja stabilna
2440 MB | 2016-03-24

Ilość pobrań: 2287 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Rise & Fall Civilizations at War