w
googluj

PeerBlock Portable 1.2 (r693)


PeerBlock Portable (przenośna wersja, bez konieczności instalacji w systemie) to aplikacja odpowiedzialna za blokowanie niebezpiecznych i niechcianych połączeń IP. Narzędzie sprawdzi się bardzo dobrze w filtrowaniu adresów organizacji śledzących poczynania użytkowników w sieciach P2P oraz blokowaniu typowych serwerów odpowiedzialnych za wyświetlanie reklam i przechowywanie szkodliwych modułów spyware/adware. Narzędzie bazuje na popularnym i nierozwijanym już (w środowisku Windows) programie PeerGuardian - posiada zbliżony interfejs oraz podobną funkcjonalność. Całość pełni rolę skutecznej zapory sieciowej, która zapewni dodatkową ochronę komputera.

PeerBlock charakteryzuje się bardzo prostym procesem konfiguracji, zbudowanym w postaci kreatora. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy wybrać interesujące nas listy filtrów oraz określić preferencje dotyczące automatycznej aktualizacji (częstotliwość i sposób działania). Co ciekawe, bardziej doświadczeni użytkownicy mogą stworzyć własne zestawy filtrów. W tym celu wystarczy wskazać typ (dozwolone lub blokowane adresy) oraz uzupełnić listę danymi.

Pozostałe funkcje programu:
- wyświetlanie szczegółowych logów dotyczących działania filtrów,
- moduł historii, pozwalający na przeglądanie archiwalnych wpisów i filtrowanie ich według różnych kryteriów (zakres dat, organizacja, adres źródłowy/docelowy, protokół, podjęta akcja),
- wygodna przeglądarka filtrów z wbudowaną wyszukiwarką,
- możliwość tymczasowego lub permanentnego wyłączania blokowania wybranych adresów,
- obsługa zestawów filtrów dostarczanych przez niezależnych producentów (wystarczy wskazać lokalny plik lub adres URL),
- możliwość szybkiego dodania programu do autostartu Windows,
- minimalizacja do zasobnika systemowego (w tym menu, pozwalające na szybkie włączenie/wyłączenie mechanizmów blokowania połączeń),
- wyświetlanie powiadomień.

PeerBlock jest rozwijany na zasadach Open Source (licencja zlib). Narzędzie posiada otwarty kod źródłowy i może być wykorzystywane także w zastosowaniach komercyjnych. Projekt wyróżnia się również bardzo dobrą dokumentacją, która jest dostępna w postaci instrukcji obsługi, FAQ oraz forum użytkowników.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
PeerBlock PortablePeerBlock Portable 1.2 (r693)
Wersja stabilna 32-bitowa
2.18 MB | 2014-01-16
PeerBlock Portable 1.2 (r693)
Wersja stabilna 64-bitowa
1.05 MB | 2014-01-16
przejdź Wersja instalacyjna PeerBlock

Ilość pobrań: 1921 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PeerBlock Portable