w
googluj
pl

Panda Global Protection 2015


Panda Global Protection 2015 - pakiet zabezpieczający komputer. Jest to najnowsza wersja zestawu popularnych i cenionych przez użytkowników z całego świata produktów pozwalających na kompleksową ochronę przed zagrożeniami bezpieczeństwa. Paczka instalacyjna zawiera szereg odrębnych modułów, spełniających wyspecjalizowane funkcje:

• Antywirus:
Jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji chroniących komputer przed wirusami, robakami i innym złośliwym oprogramowaniem. Cechuje się wysoką skutecznością w wykrywaniu zagrożeń, rozbudowanym silnikiem wykrywania heurystycznego i behawiorystycznego, częściowym działaniem w chmurze (funkcja Collective Intelligence) oraz szerokimi możliwościami konfiguracji zachowań.

Narzędzie pozwala na wybranie elementów do skanowania, uruchomienie pełnego lub szybkiego przeglądania dysku. Moduł umożliwia także planowanie zadań, skanowanie w tle (szczególnie przydatne dla poczty elektronicznej, danych pobieranych ze stron internetowych lub za pomocą komunikatorów sieciowych) oraz uruchomienie skanowania na przykład podczas startu systemu operacyjnego.

Dostępny jest również moduł kwarantanny, wyświetlający pliki będące pod obserwacją. Wybrane dane można w każdej chwili usunąć, wyleczyć lub podesłać do producenta w celu skonsultowania poziomu niebezpieczeństwa. Kolejną ciekawą opcją jest przeszukiwanie ustawień systemu operacyjnego w poszukiwaniu niebezpiecznych luk. Narzędzie pozwala na uruchomienie aktualizacji systemu w celu załatania dziur.

Co istotne, silnik skanujący został dostosowany do powszechnie występujących procesorów wielordzeniowych i funkcji najnowszych systemów operacyjnych. Dzięki temu zużycie zasobów systemowych jest na stosunkowo niskim poziomie.

• Firewall:
Pełnoprawny, całkiem zaawansowany firewall, pozwalający na zarządzanie regułami, przydzielanie uprawnień do wybranych aplikacji i zasobów, włączanie i wyłączanie usług systemowych, blokowanie poszczególnych portów, adresów i protokołów, zarządzanie czarną i białą listą dla sieci Wi-Fi.

• Moduł ochrony tożsamości:
Pozwala na wykrywanie i zarządzanie przesyłaniem poufnych informacji w sieci. Narzędzie chroni także przed fałszywymi witrynami, próbującymi wyłudzić istotne informacje (dane do konta bankowego czy poczty elektronicznej) oraz połączeniami z nieautoryzowanymi numerami.

• Filtr Antyspamowy:
Narzędzie pozwalające na ochronę przed niechcianymi wiadomościami e-mail. Umożliwia stworzenie listy adresów, których filtr nie będzie sprawdzał oraz określenie domyślnego zachowania dla wykrytego spamu.

• Moduł ochrony rodzicielskiej:
Pozwala na sterowanie dostępem do stron internetowych z niepożądanymi treściami (pornografia, przemoc, narkotyki). Filtrowanie można przydzielić do wybranych kont użytkowników, określając treści (duży wybór kategorii i podkategorii), które będą dla nich dozwolone. Istnieje także opcja ustawienia białej i czarnej listy stron www.

• Moduł konserwujący:
Pozwala na tworzenie kopii zapasowych wybranych plików i katalogów według zadanych kryteriów (okresowość wykonywania backupu, rozszerzenia kwalifikujące do poszczególnych kategorii, folder docelowy). Dane można następnie nagrać na nośnik optyczny (płytę CD/DVD) oraz w dowolnym momencie przywrócić.

Kolejną opcją oferowaną przez moduł jest możliwość defragmentowania dysku i usuwania zbędnych plików (historii, ciasteczek, danych tymczasowych, fragmentów utraconych plików).

• Zarządzanie siecią:
Moduł umożliwia skanowanie ruchu sieciowego w celu sprawdzenia, które programy i w jakim stopniu korzystają z zasobów Internetu. Pozwala również na przegląd zabezpieczenia podległych komputerów otoczenia sieciowego.

• Inne:
- prosta klawiatura wirtualna,
- moduł bezpiecznego przeglądania zasobów sieciowych (wykorzystanie tak zwanej piaskownicy - sandbox),
- moduł USB Vaccine (ochrona przed infekcją dysków przenośnych).

Dla każdej z opisywanych części składowych dostępny jest potężny zestaw funkcji konfiguracyjnych, pozwalających na dostosowanie zachowania aplikacji do potrzeb i wymagań użytkownika. Na uwagę zasługuje także system raportowania poszczególnych zdarzeń, przechowywanie listy zablokowanych stron czy generowanie zaawansowanych statystyk wykrytych zagrożeń z możliwością wyboru interesującego nas przedziału czasowego czy istotnych dla użytkownika danych.

Najczęściej używane funkcje dostępne są za pomocą podręcznego menu, dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonkę w zasobniku systemowym (obok zegara). Szczególnie przydatna może być opcja tymczasowego wyłączenia ostrzeżeń i alarmów, pozwalająca na bezproblemowe korzystanie z gier komputerowych i multimediów, w szczególności tych aplikacji, które działają na pełnym ekranie.

Program jest w wersji trial. Dla osób, które zdecydują się na wersję płatną, producent zapewnia dostęp do rozbudowanego forum dyskusyjnego, pomocy technicznej e-mail czy bezpłatnych biuletynów bezpieczeństwa.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
Panda Global ProtectionPanda Global Protection 2015
Wersja stabilna
53.9 MB | 2014-08-13

Ilość pobrań: 1170 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (4)
Panda Global Protection
avatararrow
~nabity w butelkę | 2014.08.29 14:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Uwaga! w wersji 2015 nie ma modułu anty-spamowego! Jak się wycofuje coś, co było w kilku poprzednich wersjach, to wypadało by o tym poinformować szanowna Pando.
Panda Global Protection 2015
avatararrow
~zejman | 2013.12.17 18:58
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przez 4 lata aktywności Pandy, zdarzało mi się "wdepnąć", bo szwendam się po różnych forach, ale Panda zawsze zablokowała moją pochopność.
PANDA - OK.
Panda Global Protection 2014 7.01.01
avatararrow
~grzes | 2013.10.24 10:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Co skutecznosci to panda to lipa
Panda Global Protection 2014 7.01.01
avatararrow
~Pandzior | 2011.06.16 17:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nowa Panda jest jak najbardziej OK. Ciekawe jak ze skutecznością ochrony.