w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 117
Wszystkich postów: 904889
Wszystkich tematów: 127709

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7182 dni

imgSeek 0.8.5


imgSeek to solidna przeglądarka i menadżer zdjęć. Aplikacja łączy w sobie funkcjonalność kilku narzędzi - przyda się do wykonywania wielokrotnych operacji na grafikach, wyszukiwania fotografii czy wyświetlania pokazów slajdów. Dostępne funkcje można podzielić na kilka kategorii:

• Moduł indeksujący
Pierwszą operacją, którą należy wykonać po uruchomieniu aplikacji jest zbudowanie kolekcji zdjęć. Zrobimy to w bardzo prosty sposób. Wystarczy podać ścieżkę, tryb wyszukiwania (standardowy/rekursywny) oraz nazwy grup i woluminów. Dodatkowo można określić restrykcje, dotyczące ścieżki, rozmiaru, rozdzielczości i rozszerzeń. Postęp indeksowania będzie widoczny na paskach procentowych i w oknie z logami. Bazę danych możemy wyeksportować do formatów XML/CSV.

• Przeglądarka
Jedną z najbardziej podstawowych funkcji aplikacji jest przeglądanie zdjęć. Drzewiaste struktury danych zostały podzielone na zakładki, szeregujące pliki graficzne według miejsca na dysku, przynależności do grup, podobieństwa. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by nawigować między plikami w standardowy sposób i przeglądać zawartość wybranych katalogów. Przeglądarka posiada kilka dodatkowych opcji, takich jak automatyczne szukanie zdjęć, usuwanie nieaktywnych odnośników czy ponowne tworzenie miniatur.

• Wyszukiwarka
Program oferuje trzy tryby wyszukiwania. Pierwsze dwa są dosyć standardowe - opierają się bowiem na przynależności do grup i parametrach (nazwa, opis, rozmiar, rozdzielczość, format, data modyfikacji). Bardziej interesująca jest natomiast możliwość wyszukiwania zdjęć na podstawie wzoru - wystarczy wczytać podobny plik graficzny z dysku bądź naszkicować zapamiętane szczegóły. Silnik aplikacji rozpozna charakterystyczne punkty i wyświetli pliki pasujące do kryteriów. Co ciekawe, mamy także możliwość wylosowania zdjęć i szybkiego stworzenia grupy.

• Opcje
imgSeek oferuje zestaw kilku funkcji konfiguracyjnych. Za ich pomocą możemy dostosować działanie narzędzia do własnych potrzeb. Szczególnie przydatne będą opcje związane z przeglądaniem zdjęć.

• Narzędzia
Dużą zaletą programu jest zbiór dodatkowych narzędzi automatyzujących pracę. Użytkownik może w prosty sposób dokonać zmiany nazw, wyszukiwania duplikatów, edycji metadanych czy transformacji graficznych. Oddzielny moduł pozwoli nam natomiast na stworzenie prezentacji w formacie HTML, nadającym się do publikacji w sieci bądź nagrania na płytę. imgSeek posiada również tryb pokazu slajdów.

Aplikacja posiada dokumentację składającą się z FAQ, krótkiego przewodnika i listy przełączników linii komend. Całość rozpowszechniana na zasadach licencji GNU GPL. Dostępna jest również wersja serwerowa, którą możemy wykorzystać we własnych aplikacjach internetowych. Narzędzie współpracuje z systemami Windows i GNU/Linux.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
imgSeekimgSeek 0.8.5
Wersja stabilna
4.78 MB | 2012-07-21

Ilość pobrań: 300 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
imgSeek