w
googluj

ImageSorter 4.3 Beta


ImageSorter to program do automatycznego sortowania obrazów pod względem treści, który tworzy ciekawe wizualnie kompozycje. Aplikacja jest niewielka, przez co nie powinna sprawiać trudności w obsłudze, mimo braku polskojęzycznego tłumaczenia (interfejs dostępny jest w języku angielskim bądź niemieckim).

Na rynku oprogramowania jest wiele narzędzi do przeglądania plików graficznych. W zależności od programu mają one różny stopień zaawansowania, od prostych, ubogich funkcjonalnie, poprzez bardziej rozbudowane, aż do prawdziwych kombajnów multimedialnych. ImageSorter należy raczej do tej pierwszej grupy - choć jest to drobny, nierozbudowany program, to cechuje się rozwiązaniami niespotykanymi w innych przeglądarkach. Mowa o możliwościach sortowania, które pozwalają spojrzeć na nasze zbiory fotografii zupełnie inaczej niż dotychczas.

Po wskazaniu folderu z obrazami, program automatycznie je posortuje pod względem kolorów. Szybko zorientujemy się więc, na jakich zdjęciach przeważa np. zieleń (dotyczyć to może choćby zdjęć z parku, łąki, lasu) czy błękit (niebo, wakacje nad Morzem Śródziemnym). Posortowaną kolekcję obrazów wyświetlimy na niemal całej powierzchni okna programu, wystarczy wybrać odpowiedni przycisk. Można także używać przycisków do przybliżania bądź oddalania. Im więcej obrazów, tym lepszy efekt, dlatego jeśli chcemy z jednego folderu uwzględnić również zdjęcia z podfolderów, należy zaznaczyć odpowiednią opcję.

Niewątpliwie sortowanie kolorystyczne jest najciekawsze, jednak na tym możliwości programu się nie kończą. Fotografie czy inne dowolne obrazy posortujemy także według nazw plików, ich rozmiarów (zajętości na dysku) bądź daty. Ponadto dostępne jest sortowanie zdjęć według ich podobieństwa do przykładowego obrazu. ImageSorter zawiera też kilka filtrów, których możemy użyć podczas poszukiwania konkretnego pliku. Są to: wyszukiwanie po nazwie, według rozszerzeń plików, rozmiaru, kolorów (kolorowe lub w odcieniach szarości) oraz orientacji (pionowo lub poziomo). Dodatkowo, grupa filtrów wizualnych pozwoli doprecyzować poszukiwania takich zdjęć na których znajdują się m.in. określone barwy.

ImageSorter jako bezpłatna przeglądarka grafiki o nietypowych możliwościach sortowania i wyszukiwania z pewnością przyda się do uporządkowania zbiorów fotografii bądź jakichkolwiek innych grafik zgromadzonych na dysku. W aplikacji nie dokonamy żadnej edycji obrazu, jednakże szybko i efektownie znajdziemy poszukiwane pliki graficzne, które po dwukrotnym kliknięciu zostaną otwarte w domyślnym programie graficznym.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
ImageSorterImageSorter 4.3 Beta
Wersja rozwojowa
5.85 MB | 2011-10-19

Ilość pobrań: 839 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
ImageSorter
avatararrow
~Lch | 2011.10.20 15:26
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajna sprawa :)