w
googluj
pl

Hamster Free eBook Converter Portable 1.2.4.54


Hamster Free eBook Converter Portable - przenośna wersja darmowego, intuicyjnego konwertera e-booków, dzięki któremu przetworzymy książki elektroniczne i niektóre pliki tekstowe na formaty obsługiwane przez różne e-czytniki oraz urządzenia mobilne. Program pozwala na konwersję wielu e-booków w pojedynczym zadaniu, wszystkie książki z przetwarzanej serii są zapisywane do wybranego przez nas formatu.

Hamster Free eBook Converter obsługuje pliki o następujących rozszerzeniach (zarówno jako źródło, jak i cel konwersji) - PDF, EPUB, MOBI, LRF, FB2, LIT, PDB, RB, HTMLZ, TXT, TXTZ. Poza bezpośrednim wyborem formatu wyjściowego, można zdecydować się także na konwersję e-booków pod kątem ich współpracy z określonym urządzeniem. Wspieranych jest ponad 200 modeli rozmaitych e-czytników i urządzeń mobilnych, m.in. Amazon Kindle, iPad, iPhone 3, iPhone 4, iPod, FR Book, iRiver, Sony, Digma, Nook, BenQ, Kobo, Explay, CrossElec, boeye, PAGEone, WexLer. Jeżeli wybrany sprzęt obsługuje różne formaty e-książek, program pozwoli nam ustalić, który z nich będzie formatem docelowym. Narzędzie wykorzystuje silnik konwersji zastosowany w popularnej aplikacji Calibre (nie trzeba instalować jej w systemie).

Obsługa programu jest bardzo intuicyjna – wystarczy wprowadzić e-booki czy inne wspierane pliki tekstowe do listy roboczej (za pomocą odpowiedniej opcji lub metody „przeciągnij i upuść”), ustalić format wyjściowy lub wybrać docelowe urządzenie, kliknąć w przycisk Konwertuj, a następnie określić katalog, w którym zostaną zapisane wynikowe dokumenty. Po zrealizowaniu tych akcji, rozpocznie się właściwy proces konwersji. Operacja może trochę potrwać – wszystko zależy od liczby i rozmiarów przetwarzanych plików, jak również od wydajności podzespołów PC. Program pozwala na wstrzymanie, wznowienie lub anulowanie procesu konwersji. Gdy zostanie on zakończony, będziemy w stanie otworzyć katalog docelowy albo przejść z powrotem do listy plików.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogach zawartych w jej katalogu głównym. Dzięki temu jest przenośna i może być wykorzystywana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Hamster Free eBook Converter Portable jest elegancki i przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć właściwie żadnych kłopotów z obsługą programu. Nie udostępniono pliku pomocy czy innych instrukcji, przycisk Pomoc prowadzi do konta producenta w serwisie Facebook.

Uwaga!
Sposób aktywacji polskiej wersji językowej interfejsu – należy kliknąć w przycisk ustawień (na belce tytułowej okna), w otwartym w ten sposób panelu wybrać Polski dla opcji Select Language, kliknąć w przycisk Save and Close, po czym zamknąć i ponownie uruchomić program.

Wymagania!
Hamster Free eBook Converter wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Hamster Free eBook Converter PortableHamster Free eBook Converter Portable 1.2.4.54
Wersja stabilna
76.2 MB | 2015-02-12
przejdź Wersja instalacyjna Hamster Free eBook Converter

Ilość pobrań: 1433 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 40

Komentarze (0)
Hamster Free eBook Converter Portable