w
googluj

DuckLink Screen Capture 2.7


DuckLink Screen Capture - program do tworzenia zrzutów ekranowych. Aplikacja cechuje się dosyć bogatą funkcjonalnością, pozwalającą na kompleksowe generowanie obrazów tego typu oraz ich późniejsze edytowanie. Jest również przyjazna dla początkujących użytkowników komputera. Czytelne okno z jasnym podziałem na poszczególne tryby działania z pewnością pomoże w bezproblemowym użytkowaniu i nie sprawi problemów osobom nie znającym języka angielskiego. Narzędzie pozwala na wykonywanie zrzutów wybranych fragmentów pulpitu (prostokąt lub wielokąt), zaznaczonych okien oraz pełnej zawartości ekranu. Radzi sobie również z kontrolkami zawierającymi paski przewijania (na przykład zawartością stron internetowych oraz pól tekstowych).

Program oferuje kilka niezbędnych funkcji konfiguracyjnych. Wśród nich znajdują się między innymi:
- ukrywanie lub uwidacznianie kursora,
- błyskawiczne drukowanie, kopiowanie do schowka i zapisywanie grafik w dowolnym katalogu,
- dodawanie do zrzutów graficznych adnotacji (do dyspozycji jest kilka dwuwymiarowych prymitywów oraz komentarze tekstowe),
- definiowanie skrótów klawiaturowych,
- wybór domyślnej lokalizacji zrzutów oraz ich formatu (BMP, JPEG, PNG),
- zmiana sposobu nazywania plików graficznych według zadanego szablonu,
- dodawanie aplikacji do autostartu.

Istnieje również opcja sterowania aplikacją za pomocą menu w zasobniku systemowym. Dodatkowo w wersji profesjonalnej sporą zaletą jest możliwość rozszerzania funkcjonalności za pomocą skryptów. Przygotowany przez producenta język pozwala wprawionemu użytkownikowi na w zasadzie dowolne manipulowanie procesem tworzenia zrzutów ekranowych.

DuckLink Screen Capture dostępny jest bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Pozwala ona także na wykorzystanie w celach komercyjnych (na przykład w pracy lub innej działalności zarobkowej). Na oficjalnej stronie pobrać można wydanie na system Mac OS X oraz wersję działającą za pomocą linii poleceń.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
DuckLink Screen CaptureDuckLink Screen Capture 2.7
Wersja stabilna
5.85 MB |2011-11-10

Ilość pobrań: 416 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
DuckLink Screen Capture
avatararrow
~Rasiak | 2011.11.10 23:50
-3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przydałoby się spolszczenie...