w
googluj

RAR for Android 5.71.build72


ico
RAR for Android to narzędzie, dzięki któremu szybko i bezboleśnie zarchiwizujesz lub wypakujesz swoje dane w swoim urządzeniu przenośnym z systemem Android. Aplikacja umożliwia utworzenie i wypakowanie archiwów RAR i ZIP, a także wypakowanie archiwów TAR, GZ, BZ2, YZ, 7z, ISO i ARJ.

Po tapnięciu w ikonę zainstalowanej aplikacji (podpisanej już tylko "RAR"), znajdziemy się od razu w eksploratorze plików. Panel nawigacyjny umożliwia szybki dostęp do ulubionych katalogów (Favorites), do archiwów, którymi się wcześniej zajmowaliśmy (History), a także upraszcza zarządzanie dzięki kilku komendom: można dodać aktualny katalog do ulubionych i je zorganizować, odświeżyć zawartość katalogu czy szybko przewinąć listę plików na samą górę bądź na sam dół. Stale widoczny panel aplikacji wyświetla jeszcze 3 ikony: tworzącą archiwum, wypakowującą dane i usuwającą wybrane pliki (wraz z możliwością zaznaczenia wszystkich plików należących do bieżącego katalogu).

Jednak sednem tego typu narzędzi są opcje dotyczące tworzonych archiwów. Po wskazaniu plików, które chcemy spakować, mamy 3 zakładki, które możemy, ale wcale nie musimy wypełniać. Wystarczy więc tapnąć OK i po chwili uzależnionej od wielkości pakowanych plików (i od możliwości samego urządzenia), otrzymamy gotowe archiwum. Jeśli jednak chcemy mieć wpływ maksymalny, oto przykłady opcji, które możemy zmienić:
• w zakładce General wybieramy katalog docelowy, nazwę archiwum, format (RAR, ZIP, RAR 4.x), możemy ustawić hasło, a także skasować archiwizowane pliki po utworzeniu paczki,
• w zakładce Advanced wybieramy jakość kompresji, wielkość woluminu i możliwość wstrzymania procesu po utworzeniu każdego z nich,
• natomiast zakładka Options umożliwia przetestowanie utworzonego archiwum po kątem błędów czy pokazanie czasu pakowania plików po ukończeniu akcji.

Na szczególną uwagę zasługuje opcja dzieląca archiwum na woluminy. Gdy chcemy umieścić jakieś dane w chmurze, wówczas zawsze lepiej jest podzielić paczkę na części, bo gdy połączenie z internetem zostanie z jakichś przyczyn przerwane czy, prozaicznie, zabraknie nam środków na koncie, wówczas nie utracimy przesłanej już części archiwum, a jedynie jakąś część części.

Twórców aplikacji należy pochwalić za umożliwienie tworzenia różnych profilów. Jest to opcja znajdująca się na dolnym pasku w trakcie ustawiania opcji archiwizowania, wyżej omówionych. Bardzo szybko możemy przejść z jednego układu opcji do innego i ustawić też, który profil jest domyślny.

Po wybraniu pożądanych opcji i wybraniu OK, następuje archiwizacja. Jeśli akcja dotyczyć ma wielu i wielkich plików, można umieścić proces pakowania w tle i dalej buszować po zawartości naszych katalogach. Niestety - i jest to dość poważna wada - gdy zdecydujemy się na przeniesienie akcji do tła, nie mamy już szansy na zatrzymanie pakowania. W pasku powiadomień Androida widzimy postępujący proces i możemy go wyczyścić, ale po chwili proces ten... pojawia się znowu.

A co z wypakowaniem plików? W tym wypadku opcji jest, rzecz jasna, mniej: wybieramy katalog do ekstrakcji, zaznaczamy bądź nie - czy istniejące już pliki mają być pomijane, czy zachować uszkodzone pliki itp. Również i tu można zapisać wybrane ustawienia.

Na pochwałę zasługuje dynamika aplikacji. Nadto, choć to tylko archiwizator, to dzięki słynnemu tematowi graficznemu o nazwie Holo, dostępnym w wersji ciemnej i jasnej, praca z aplikacją jest bardzo przyjemna dla oka.

Aplikacja nie musi być koniecznie używana do zarządzania archiwami. Może być również eksploratorem plików w tym sensie, że dzięki niej mamy dostęp do katalogów, które nie są dostępne w systemowym eksploratorze, ale - gwoli ścisłości - bez możliwości jakichkolwiek zmian w plikach systemowych; do tego potrzebne jest tzw. "zrootowanie".

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (10 głosów)

Strefa Download programu
RAR for AndroidRAR for Android dla Android
2019-06-29
przejdź RAR for Android dla Windows

Ilość pobrań: 7410 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
RAR for Android