w
googluj

Shortcut Cleaner 1.4.9.0


Shortcut Cleaner to niewielkie narzędzie skanujące dysk twardy pod kątem występowania na nim skrótów zmodyfikowanych przez szkodliwe oprogramowanie. Działanie modułów malware wykorzystujących ten wektor ataku opiera się najczęściej na podmienianiu ścieżek elementów docelowych, co może spowodować dalsze infekcje. Za pomocą Shortcut Cleaner zidentyfikujemy i wyeliminujemy najbardziej typowe zagrożenia.

Aplikacja charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, dzięki czemu przypadnie do gustu początkującym użytkownikom komputera. Wystarczy uruchomić plik wykonywalny o nazwie "sc-cleaner.exe" i zaczekać na zakończenie skanowania. Po chwili na pulpicie Windows pojawi się plik z raportem, a uszkodzone skróty zostaną w sposób automatyczny usunięte. We wspomnianym już pliku z logami, znajdziemy szczegółowe informacje na temat wykrytych i wyczyszczonych skrótów. Zachowany został w nim podział na poszczególne lokalizacje (Menu Start, pulpit, pasek szybkiego uruchamiania).

Program jest rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie może być wykorzystywane zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Aplikacja nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym oraz zajmuje zaledwie kilkaset kilobajtów miejsca na dysku.

Uwaga!
Shortcut Cleaner pozwala na naprawienie infekcji powiązanych z następującymi domenami: searchcompletion.com, complitly.com, newhometab.com, dtinstaller.com, 22find.com, chipinstaller.com, search.certified-toolbar.com, widdit.com, homebase-apps.com, helperbar.com.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Shortcut CleanerShortcut Cleaner 1.4.9.0
Wersja stabilna
0.44 MB | 2017-04-13

Ilość pobrań: 1554 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Shortcut Cleaner