w
googluj

Malwarebytes Anti-Exploit 1.13.1.407


Malwarebytes Anti-Exploit to prosty, ale skuteczny program, który automatycznie chroni przed działaniem rozmaitych exploitów, czyli złośliwego kodu, umożliwiającego przejęcie kontroli nad danymi i komputerem dzięki lukom bezpieczeństwa w systemie oraz aplikacjach. Istotną funkcją Anti-Exploit jest osłona przed exploitami 0-day, wobec których twórcy systemu lub oprogramowania nie stworzyli jeszcze żadnych poprawek.

Typowy antywirus nie poradzi sobie z tego typu zagrożeniem, jest ono po prostu zbyt mało znane. Tymczasem aplikacja działa właściwie w odwrotny sposób niż programy antywirusowe, gdyż zamiast skanować komputer w oparciu o bazę definicji wirusów, nie dopuszcza do wykonania niebezpiecznego kodu, roztaczając ochronę w czasie rzeczywistym nad systemem, przeglądarkami i innym oprogramowaniem. Program zablokuje słynne pakiety z exploitami - Blackhole, Sakura, Phoenix, Incognito itd.

Tarcze ochronne Anti-Exploit obejmują swoją osłoną:

• Windows Scripting Host - programowe środowisko interpretacji i wykonywania skryptów w systemie Windows,
• przeglądarki - Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome, Opera,
• platformę Java,
• Adobe Flash i Shockwave,
• programy do obsługi PDF - Adobe Acrobat Reader i Foxit Reader,
• Pakiet Microsoft Office,
• odtwarzacze multimediów - Windows Media Player, VLC Player, Winamp, QuickTime Player,
• pomoc systemu Windows.

Malwarebytes Anti-Exploit to kolejna wersja narzędzia ExploitShield, stworzonego przez developerów ZeroVulnerability. Firma Malwarebytes 20 czerwca 2013 roku przejęła ZeroVulnerability, wobec czego aplikacja jest rozwijana teraz pod inną nazwą.

Interfejs graficzny programu nie prezentuje się zbyt nowocześnie, ale najważniejsza w tym przypadku jest skuteczna ochrona. Obsługa Anti-Exploit sprowadza się do prostego zatrzymywania lub uruchamiania tarcz, przy czym wykonywane jest to dla wszystkich z nich jednocześnie. Być może w edycji biznesowej dostępne będzie zarządzanie poszczególnymi tarczami, podobnie jak wcześniej w ExploitShield Corporate. W programie istnieje zakładka umożliwiająca dodawanie wyjątków, które mają zostać wykluczone z osłony, ale niestety funkcja ta póki co nie działa. Aplikacja informuje nas o aktualnie chronionych komponentach wyświetlając zwięzłe komunikaty w zakładce startowej lub w swoim logu. W wypadku wykrycia zagrożenia pojawia się okno alarmowe, a exploit jest blokowany i przenoszony do kwarantanny. Program wysyła również raport o exploicie do dalszej analizy przez firmy antywirusowe itp.

Malwarebytes Anti-Exploit przysłuży się wszystkim użytkownikom jako dodatkowe zabezpieczenie oprócz programu antywirusowego. Społeczność hakerów tworzących nowe exploity wciąż się rozwija, tymczasem są one dużym zagrożeniem. Dopóki pozostają nieznane dla antywirusów i innego anty-malware, mogą bezkarnie powodować poważne szkody dla zwykłych użytkowników jak i całych firm. W takiej sytuacji zainstalowanie Malwarebytes Anti-Exploit będzie dobrym rozwiązaniem.

Uwaga!
Instalator wykrywa, z jakiej korzystamy architektury i instaluje odpowiednią wersję programu - 32 lub 64 bit.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (32 głosów)

Strefa Download programu
Malwarebytes Anti-ExploitMalwarebytes Anti-Exploit 1.13.1.407
Wersja stabilna
1.97 MB | 2021-09-02

Ilość pobrań: 3998 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (5)
Malwarebytes Anti-Exploit
avatararrow
Dareks67 | 2016.08.03 10:08
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetny program ze "stajni" Malwarebytes,chroniący przed exploitami. Wersja premium daje dodatkowe tarcze i parametry ochronne, możliwość definiowania nowych "shield`ów" i rozszerzanie ochrony.
Malwarebytes Anti-Exploit 1.8.1.2572
avatararrow
~pit2 | 2016.03.17 23:45
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mam ten program w Premium jest niesamowity, jakby go nie było do czasu kiedy, chmurki z zablokowanym skryptem wyświetli, wtedy wiem że po cichu kolejny raz ochronił mój system.. Do dzisiaj czyli 1473!..
Malwarebytes Anti-Exploit 1.08.1.1189
avatararrow
~ALF | 2015.07.22 11:04
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Karol - Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad kupnem licencji do tego softu to szczerze odradzam. Ten program działał mi tylko kilka dni a później (bez powodu) zaczął mi blokować przeglądarkę. Pytałem kilku znajomych, którzy też go testowali. Niestety u nich też blokował przeglądarki. Na co komu program do blokowania przeglądarek. Nic dziwnego, że chroni skoro nie daje uruchomić przeglądarki. Podziękowałem za taką ochronę i go odinstalowałem.
Malwarebytes Anti-Exploit 1.07.1.1011
avatararrow
~Karol | 2014.06.25 11:39
10 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
U mnie ten program działa prawidłowo, ale mam inne zmartwienie.
Ta wersja chroni tylko przeglądarki i javę (nawet nie wiadomo w jakim stopniu). Natomiast, aby chroniła resztę trzeba ją uaktywnić do wersji PREMIUM. Koszt aktywacji $24.95 na rok. Może to niewiele, ale szkoda wywalić nawet taką kasę za program, którego wcześniej nie można w żaden sposób wypróbować. (A tego, że to wersja z ograniczeniem, to szanowna redakcja już nie napisała).
Malwarebytes Anti-Exploit 1.03.1.1220
avatararrow
~adameks | 2013.11.02 18:03
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program po restarcie komputera nie da sie otworzyc.
Malwarebytes Anti-Exploit 0.9.4.2000 Beta