w
googluj
pl

QWERTY - Nauka Pisania na Klawiaturze


Program wspomagający naukę szybkiego i bezwzrokowego pisania na klawiaturze komputerowej metodą dziesięciopalcową. Użytkownik może śledzić prędkość wpisywanych znaków, czas pracy oraz liczbę popełnianych błędów. Statystyki po każdym ćwiczeniu uwzględniają także stopień poprawności. Wszystkie informacje są każdorazowo wraz z datą i godziną zapisywane i archiwizowane.

Tematycznie, program daje możliwość wyboru poszczególnych lekcji ćwiczących kolejne sekcje klawiszy oraz zmierzenia się z losowymi testami sprawdzającymi. Wszystkie lekcje i testy są zwykłymi plikami tekstowymi, więc każdy może przeprowadzić ich edycję tworząc własne warianty. Sporą uwaga przywiązywano także do wszystkich możliwych skrótów klawiaturowych, które wszędzie są podawane w nawiasach.

Ponadto program zawiera także krótką informacje na temat prawidłowego ułożenia dłoni na klawiaturze, o czym przypomina zaraz przy uruchomieniu, oraz kilka zdań na temat historii klawiatury typu QWERTY. Szersze informacje dostępne są w formie strony HTML.

Próbując zebrać dotychczasowe osiągnięcia, zastosowano trzy różne sposoby interakcji oprogramowania z użytkownikiem. Wariant pierwszy to brak wszelkich informacji na temat poprawności pisania. Wariant drugi to informowanie użytkownika w przypadku użycia złego znaku, jednak umożliwienie dalszego pisania. Wariant trzeci to wymuszona poprawność, nie ma możliwości pisania dalej kiedy tekst nie jest poprawny.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.3 (70 głosów)

Strefa Download programu
QWERTYQWERTY - Nauka Pisania na Klawiaturze
Wersja stabilna
0.54 MB |2007-08-09

Ilość pobrań: 8211 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
QWERTY
avatararrow
~AP34 | 2008.09.06 14:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Intrygujące jest to, czy te teksty do nauki zawierają równie ciekawe błędy ortograficzne co interface, który jest z błędami na bieRZąco :-)