w
googluj
pl

Minecraft 1.9


Minecraft to produkcja, która dzięki swojej prostocie i jednocześnie braku barier wdarła się w świat graczy. W zaskakującym tempie podbiła rynek, po czym stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży. A wszystko to za sprawą jednej osoby, Markusa Perssona. Stworzył grę w oparciu o język Java, umożliwiając tym samym posiadaczom każdego komputera osobistego na spróbowanie zatracenia się w otwartym świecie.
Założona przez twórcę firma Mojang AB do dzisiaj pełni rolę aktualizacyjną gry, jednakże główny twórca nie jest już osobą decydującą o wszystkim.
Obecnie istnieje wiele wersji Minecrafta, nie tylko na PC, gdyż także na: Androida, iOS, Xbox360, XboxOne, PS3 oraz PS4.

Rozgrywka:

Zacznijmy od tego, że przy każdym rozpoczęciu gry generujemy własny, oryginalny świat. Dodatkowo jest on w całości nieograniczony, co sprawia, że gracz posiada nieskończoną liczbę rozwiązań oraz pola manewru. Znajdujemy się w świecie, gdzie wszystko (nawet my) zbudowane jest z sześciennych bloków. To też nasze tworzywo.
Główną część rozgrywki można podzielić na grę jednoosobową oraz wieloosobową. Obie opcje gry można podzielić na cztery tryby. Cała zabawa polega na rozwijaniu własnej kreatywności poprzez budowę coraz to lepszych monumentów. Każdy z trybów posiada odpowiednią dla siebie cechę, dzięki której produkcja zwiększa swoją różnorodność dla weteranów. Zalicza się do nich:

1. Przetrwanie – to podstawowy tryb, w którym gracz jest zdany jedynie na siebie. Nie ma tutaj żadnych udogodnień. Trzeba na własną rękę zadbać o jedzenie, materiały do budowania, schronienie, broń (w przypadku walki z mobami – potworami). Możliwy jest także handel z mieszkańcami napotkanych wiosek. Jak pewnie większość się domyśla ten tryb w zabawie wieloosobowej pozwala na wspólne przeżywanie przygód ze znajomymi. Po śmierci naszej postaci odradza się ona w punkcie respawn'u, jednakże traci wszystko z ekwipunku. Możliwe wzięcie swoich rzeczy z powrotem, ale trzeba to zrobić natychmiast po odrodzeniu.

2. Hardcore – to tryb, który jest podobny do poprzedniego z tą różnicą, że (jak sama nazwa wskazuje) wzrasta tutaj poziom trudności. Potwory są bardziej agresywne, więc łatwiej tutaj zginąć. Pieczołowitą cechą hardcore jest fakt, iż po naszej śmierci nie odradzamy się, a cały plik zapisany na dysku przepada bezpowrotnie.

3. Przygoda – to tryb występujący wyłącznie dzięki innym graczom, budującym własne mapki. Główną cechą jest tutaj zawarcie jakiejś wymyślonej historii, co dodatkowo uatrakcyjnia grę i sprawia, że z chęcią zostaje się przy niej dłużej. Tutaj warunki dyktuje twórca, więc nie zawsze drzewo można zniszczyć kilofem, czy skałę ręką. Wszystko to jednak ma swój cel, gdyż tutaj głównie liczy się historia, stąd potrzebne ograniczenia, aby gracz nie mógł iść na skrótu i „psuć” zabawy.

4. Kreatywny – to tryb, w którym nie brakuje nam materiałów do budowania. Jest on właśnie skoncentrowany głównie wokół niego. Może służyć jako możliwość przetestowania wymyślonych przez nas mechanizmów lub jako tryb do tworzenia arcydzieł, tak często spotykanych w internecie. Ten tryb, chociaż według wielu, najnudniejszy, najbardziej oddaje istotę produkcji.

Jak wspomniałem wcześniej świat przedstawiony w grze jest zbudowany z sześciennych bloków, utrzymanych w stylistyce retro, co obrazowo podkreśla trywialność produkcji gry. Wszechobecne materiały, generowany świat oraz nieograniczone możliwości stawiają jednak produkcję w jasnym świetle oraz sprawiają, że mówiąc o Minecraftcie, wspomina się także o kreatywności dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

PEGI:

Uwaga!
Aby przejść z 32 bit na 64 bit, wystarczy zainstalować dodatek.

Spolszczenie!
Polska wersja językowa dostępna w opcjach gry.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (55 głosów)

Strefa Download programu
MinecraftMinecraft 1.9
Wersja stabilna
1.19 MB | 2016-03-01

Ilość pobrań: 17350 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (7)
Minecraft
avatararrow
~jonatan | 2017.01.16 19:06
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nie działa
Minecraft 1.9
avatararrow
~fnaf 1 foxy | 2016.07.30 08:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
aha wolisz inną wersję
Minecraft 1.9
avatararrow
~minecraft PL | 2016.06.11 09:51
-6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
wole minecraft by zyczu a nie demo
Minecraft 1.9
avatararrow
~Wojtek Cziter | 2016.05.27 11:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To demo???
Minecraft 1.9
avatararrow
~maxer | 2016.05.21 21:26
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
czy ta gra ma wirusa
Minecraft 1.9
avatararrow
~oli | 2016.03.03 18:03
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czy ta gra jest darmowa ?
Minecraft 1.9
avatararrow
~igor | 2016.01.29 12:01
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
spytaj dorosłego żeby zainstalował
Minecraft 1.8.9