w
googluj
pl

MaSzyna - Symulator Pojazdów Szynowych 15.04


MaSzyna – to pełnoprawny symulator, w którym wcielamy się w maszynistę zarówno pociągów towarowych jak i osobowych. Pisząc „pełnoprawny” mam na myśli program, który z maksymalnym realizmem próbuje oddać mechanikę poruszania się prawdziwym składem kolejowym. Przed odpaleniem gry polecam przestudiować dokładnie poradnik. Bez niego z całą pewnością nie uda nam się nawet ruszyć lokomotywy. Symulator jest tworzony przez ciągle zmieniający się zespół zapaleńców.

Aby uruchomić MaSzynę musimy odpalić program „Rainsted”, który znajduje się w paczce z grą. Daje nam on możliwość konfiguracji rozgrywki. Możemy wybrać scenerię, w której chcemy jeździć oraz skład z dostępnej listy. Program daje nam możliwość również złożenia własnego składu z dostępnych wagonów, których jest całe multum. A jeżeli będzie nam mało, możemy ściągnąć paczki z dodatkowymi ze strony poświęconej grze. Są to najczęściej wzorowane na oryginalnych wagonach projekty członków społeczności. W sumie jeździć możemy wszystkimi rodzajami pojazdów poruszających się po szynach: elektrowozami, parowozami, spalinowozami, szynobusami, tramwajami a nawet drezynami. Podczepiać pod nie możemy ogromną ilość różnorodnych wagonów używanych przez kolej na całym świecie, od pasażerskich przez towarowe, a kończąc na roboczych,

Każda lokomotywa została bardzo wiernie odwzorowana. Sam nie znam się na ich budowie oraz funkcjonowaniu (dlatego nawet nie udało mi się ruszyć z miejsca), ale wygląda to wszystko bardzo wiarygodnie. Od razu po wejściu do gry zostajemy posadzeni na miejscu maszynisty, gdzie widzimy przed sobą przeróżne dźwignie, przyciski, lampki i kierownicę. Bez dogłębnego przestudiowania samouczka i budowy każdej z maszyn będziemy mieli duże problemy nawet z odpaleniem silnika, nie mówiąc już o ruszeniu z miejsca.

MaSzyna bardzo wiernie oddaje wygląd pociągów zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Duże wrażenie robią zwłaszcza kabiny maszynistów. Sceneria, po której będziemy jeździć potraktowana została bardzo schematycznie, elementy otoczenia są bardzo proste i kanciaste, ale tak naprawdę nie zwraca się na nie zbyt dużej uwagi, tutaj najważniejsza jest sama jazda, która oddana została w sposób mistrzowsko realistyczny. Fani kolei będą wniebowzięci.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (12 głosów)

Strefa Download programu
MaSzyna - Symulator Pojazdów SzynowychMaSzyna - Symulator Pojazdów Szynowych 15.04
Wersja stabilna
1080 MB | 2015-12-14

Ilość pobrań: 3131 | W tym miesiącu: 21 | W poprzednim miesiącu: 24

Komentarze (0)
MaSzyna - Symulator Pojazdów Szynowych