w
googluj
pl

MakeHuman 1.2.0


MakeHuman to interesujące narzędzie do modelowania 3D. Jak sama nazwa wskazuje, służy przede wszystkim do tworzenia realistycznych projektów przedstawiających ludzi bądź istoty człekokształtne. Aplikację cechuje prostota obsługi oraz całkiem spora funkcjonalność, pozwalająca dostosować kreację do wymagań użytkownika. Wygodny interfejs, z podziałem na karty, możliwość cofania i powtarzania operacji, dosyć stabilne działanie - to zalety, które z pewnością przekonają początkujących amatorów grafiki 3D.

Proces tworzenia własnego modelu składa się z kilku niezbyt skomplikowanych kroków. Należy przede wszystkim dostosować parametry związane z charakterystyką człowieka: płeć, rasę, wiek, umięśnienie, wagę, wzrost, wygląd twarzy, kolor skóry, proporcje. Dodatkowo można w prosty sposób stworzyć dowolną fryzurę lub skorzystać z predefiniowanych kształtów. Kolejnym etapem jest ustalenie mimiki (dostępnych jest też kilka domyślnych ustawień - zaskoczenie, smutek, radość, złość), pozycji oraz dodatkowych opcji. Na końcu postać można wyeksportować do jednego z popularnych formatów lub wyrenderować i zapisać w postaci standardowego pliku graficznego. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników z pewnością przydatne będzie API, pozwalające na tworzenie własnych skryptów i dodatków.

MakeHuman jest całkowicie darmowy, zarówno do zastosowań niekomercyjnych jak i komercyjnych. Projekt posiada otwarty kod źródłowy i specjalnie przygotowane paczki dla popularnych systemów operacyjnych (Microsoft Windows, Mac OS X, Linux). Ogromną zaletą aplikacji jest również bogata dokumentacja, składająca się z instrukcji użytkowania, kilku wyczerpujących poradników oraz forum z dołączoną galerią prac.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (12 głosów)

Strefa Download programu
MakeHumanMakeHuman 1.2.0
Wersja stabilna
335.15 MB | 2020-11-09

Ilość pobrań: 1879 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (4)
MakeHuman
avatararrow
~ja | 2013.09.08 15:46
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
jak tu stworzyć fryzurę
MakeHuman 1.0 Alpha 7
avatararrow
~eM | 2012.12.21 21:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo fajny program.
MakeHuman 1.0 Alpha 6
avatararrow
DjArus | 2012.04.01 19:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program jest naprawde fajny polecam ;]
MakeHuman 1.0 Alpha 6
avatararrow
~Baisek | 2011.08.03 15:32
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Freeware = instalacja na moim komputerku ;)