w
googluj
pl

CopperCube 6.3


CopperCube - program do modelowania grafiki 3D. Pozwala na tworzenie statycznych i interaktywnych scen. Przy odrobinie wprawy można też wygenerować własną grę komputerową lub animację na stronę internetową. Nie jest przy tym wymagana znajomość języków programowania. Wykorzystać można obszerny zestaw gotowych obiektów i akcji - obracanie się i przesuwanie, strzelanie, odtwarzanie dźwięków, zmiana perspektywy, uruchomienie zewnętrznej aplikacji, wykorzystanie sztucznej inteligencji i inne. Bardziej zaawansowany użytkownik doceni jednak zalety pisania własnych fragmentów kodu w ActionScript3, Squirrel bądź JavaScript. Do paczki instalacyjnej dołączone są przykładowe sceny. Dzięki nim można szybko zapoznać się z możliwościami aplikacji i nauczyć się podstawowych operacji. Kreatory pozwalające na szybkie stworzenie sześcianu, sfery, stożka, walca, import obiektów innych aplikacji (obsługa kilkunastu popularnych formatów), dynamiczne oświetlenie i cieniowanie to tylko część z dostępnych możliwości.

Program posiada interfejs podzielony na funkcjonalne panele. Pozwalają one na dostosowanie parametrów edytowanej sceny do zamierzeń użytkownika. W ten sposób można ustalić położenie, rozmiar, widoczność i kąt obrotu obiektów. W prosty sposób przebiega również nakładanie tekstur, konfigurowanie oświetlenia i zmiana pozycji kamery. Po zakończeniu pracy, scenę można wyeksportować do jednego z obsługiwanych formatów lub opublikować zapisując projekt jako obiekt Flash, WebGL lub aplikację wykonywalną.

Aplikacja w wersji trial. Oznacza to, że użytkownik może przetestować funkcjonalność przez 14 dni od daty instalacji, a po upływie tego okresu musi usunąć program z dysku lub wykupić komercyjną licencję. Projekt posiada wydania działające na systemach Microsoft Windows oraz Mac OS X. Jest również bardzo dobrze udokumentowany - na witrynie producenta można się zapoznać z wyczerpującym plikiem pomocy, poradnikami, FAQ.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
CopperCubeCopperCube 6.3
Wersja stabilna
42.76 MB | 2020-02-10

Ilość pobrań: 547 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (2)
CopperCube
avatararrow
~RD | 2012.06.13 20:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Podobne w wyglądzie do GIANTSA Editora :)
CopperCube 3.0.3
avatararrow
~Żigolak | 2011.09.15 02:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Małe problemy z instalacją, ale ok.