w
googluj

Cart Life 1.6


Cart Life – to symulator życia prostego, szarego człowieka. W grze wykonujemy wszystkie zadania, jakie codziennie wykonuje każdy z nas – śpimy, robimy zakupy, jemy, pracujemy i nawiązujemy kontakty z innymi. Gra została stworzona przez Richarda Hofmeiera, którzy użył do tego Adventure Game Sudio. Gra w 2013r. pojawiła się na Steam, ale niknęła po tym jak twórca udostępnił jej kod źródłowy. Cart Life spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy jak i dziennikarzy. Udało mu się też zdobyć kilka nagród, m. in. Nouvo Award czy Excellence in Narrative award.

W grze sterujemy jednym z trzech bohaterów. Każdy z nich zajmuje się uliczną sprzedażą. Vinny sprzedaje obwarzanki, Andrus gazety, a z Melani kawę z wózka. W trakcie pracy wchodzimy w interakcję z klientami i próbujemy jak najwięcej zarobić. Nieuniknione będą również inwestycje w nowy sprzęt czy konserwację tego już posiadanego. Musimy zająć się naszym bohaterem także po pracy. Każdy z nich ma inną sytuację życiową. Vinny, na przykład, dopiero wrócił do miasta. Jego celem jest utrzymanie dobrej reputacji, sprzedawanie dobrych obwarzanek i opłacenie 500$ czynszu w każdy poniedziałek. Andrus natomiast jest starszym gościem, który chce zarobić na sprzedaży gazet, żeby móc podpisać umowę najmu. Nasi bohaterowie muszą odpowiednio jeść, spać, a także mieć czas dla znajomych czy bliskich. Melanie ma córkę, którą musi odbierać ze szkoły.

Każdy z bohaterów ma też jakieś dodatkowe cechy. Andrus może długo pracować, jeść wszystko oraz powoli robi się głodny. Vinny po wypiciu kawy może szybciej chodzić (dzięki czemu czasem zaoszczędzimy na autobusie), potrafi piec wiele różnych rodzajów obwarzanek oraz posiada wózek do sprzedaży już na początku rozgrywki, trzeba go tylko znaleźć.

Cart Life posiada bardzo prostą oprawę audiowizualną. Grafika skąpana jest w odcieniach szarości i zbudowana z dużych pikseli. Nie ma wątpliwości, że twórca chciał podkreślić przez to jak bardzo szare jest życie naszych bohaterów. W tle usłyszymy bardzo dobrą 8-bitową muzykę, która idealnie pasuje do klimatu produkcji.

PEGI:

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Cart LifeCart Life 1.6
Wersja stabilna
40.7 MB | 2016-01-11

Ilość pobrań: 300 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Cart Life