w
googluj

Black & White 2


Black & White 2 - to kontynuacja genialnej gry, pioniera gatunku gier strategicznych nazywanych "boskimi". Stworzona została przez studio Lionhead, natomiast pomysłodawcą projektu był szeroko znany w środowisku graczy Peter Molyneux. Gra została wydana w 2005r. przez Electronic Arts Inc.

Tak samo jak w części pierwszej, wcielamy się w boga, a naszym zadaniem jest zwiększanie wpływów plemienia, którym się opiekujemy. Możemy to zrobić na dwa sposoby: pokojowym lub militarnym. W pierwszym chodzi o zjednanie sobie sąsiadów. Sposób drugi jest znacznie bardziej wymagający, bo wymaga od nas budowy armii, oraz umocnień wokół naszego plemienia, żeby móc skutecznie bronić się przed atakami.

Elementem, który nierozerwalnie kojarzy się z tą serią są chowańce. Są to wielkie zwierzęta obdarzone sporą inteligencją i będące naszymi bardzo przydatnymi pupilami. Możemy je sobie odpowiednio wychować, tak żeby w przyszłości pomagały nam w realizacji różnych zadań. Możemy użyć do tego szerokiej gamy przedmiotów, do których należą m. in. pejcze, patyki czy piórka. Chowańce w tej części są dużo bardziej pomocne, ponieważ są znacznie bardziej inteligentne niż w części pierwszej. Potrafią m. in. samodzielnie pomóc w budowie nowych obiektów w wiosce. Odpowiednio wychowane, będą w stanie poprowadzić naszą armię do walki. Będziemy mogli obserwować jak nasze wojska sieją spustoszenie w krainie i dochodzą do wyżyn sztuki wojennej.

Do rządzenia krainą posłużą nam chowańce, ale jako bóg możemy również bawić się boskimi mocami. Z pewnością każdemu spodoba się możliwość wywołania trzęsienia ziemi czy erupcji wulkanu i obserwacji jak radzą sobie z tym problemem ludzie. Oprócz tego, strzałka myszki została zamieniona w rękę, którą możemy chwytać ludzi i opuszczać ich na wybrany budynek czy pole przydzielimy im w tej sposób pracę, wyrywać drzewa i rzucać wielkimi głazami. Daje to ogromną ilość zabawy, a przede wszystkim sprawia, że poczujemy się jak prawdziwy bóg.

Zagramy na jedenastu różnych wyspach, będziemy obserwować rozwoje naszych społeczeństw od okresu plemiennego do wielkich metropolii. Tylko od nas będzie zależało czy świat, którym będziemy się opiekować będzie funkcjonował w pokoju, czy zaleje go krew przegranych. Będziemy bogami.

PEGI:

Wymagania!
•RAM: 512 MB
•CPU: Intel Pentium 4 1.6 GHz
•GRAFIKA: 64MB (GeForce 4 lub lepsza)
•HDD: 3.5 GB

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Black & White 2Black & White 2
Wersja stabilna
617.23 MB | 2015-02-02

Ilość pobrań: 2373 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Black & White 2