w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 358
Wszystkich postów: 937725
Wszystkich tematów: 138326

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7804 dni
pl

YoWindow


ico
YoWindow to aplikacja pogodowa dostępna dla systemów Android, iOS, Windows oraz Mac. Wyróżnia ją to, że pokazuje aktualną pogodę i jej prognozę nie tylko w klasyczny sposób w postaci liczb, ale też w sposób wizualny, tzn. wyświetlając animowany obraz ze słońcem, księżycem, chmurami, deszczem, burzami itp. - w zależności od pory dnia i stanu pogody. Przypatrzmy się funkcjonowaniu wersji YoWindow dla systemu Android.

Program umożliwia dodanie wielu lokalizacji pogodowych. Najszybszym sposobem jest jej ustawienie względem lokalizacji, w której się aktualnie przebywa. Prócz tego istnieje możliwość dodania konkretnych miast, przy czym ich lista w przypadku Polski - nawet po zaznaczeniu wersji "wszystkich" - nie zawiera wszystkich miast. Przechodzenie między lokalizacjami odbywa się przez tapnięcie w nazwę obecnie wyświetlanej lokalizacji w pasku akcji. Pod nazwą miejscowości dysponujemy przewijaną w poziomie listą kolejnych dni prognozy, zaczynając od dzisiaj. Tapnięcie innego dnia natychmiast pokazuje nam pogodę na wybrany dzień.

Poniżej zaś mamy już wyróżniającą funkcję tej aplikacji, a mianowicie suwak umożliwiający błyskawiczne przejście do innej pory dnia. Domyślnie ustawiona jest oczywiście aktualna godzina dnia i nie możemy zobaczyć tego, co było wcześniej; przesuwać się możemy tylko do przodu. Co jednak dobrze rozwiązano to to, że wcale nie trzeba przesuwać suwaka, aby przejść do wizualizacji pogody na późniejszy termin, gdyż możemy to zrobić gestem przesuwania po dowolnym miejscu animowanego obrazu. Animowany obraz zajmuje z kolei dolną połowę ekranu, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów z obejrzeniem pogody na wybrany czas.

Jednocześnie jednak ekran wyświetla nam dane pogodowe w sposób klasyczny: a więc temperaturę, siłę wiatru, stopień zachmurzenia, poziom wilgotności czy ciśnienia, czas wschodu/zachodu słońca i długości dnia, stopień widoczności itp. Jeśli jednak chcemy mieć widok jedynie na animowany obraz, to dane te można wyłączyć tapnięciami.

Program daje nam do tego wszystkiego też 3 widżety; ich wymiary wyjściowe to: 1x1, 2x1, 4x2. Nie przedstawiają one wizualizacji pogody, a jedynie liczby; są do tego proste, ale jednocześnie: bardzo, bardzo ładne.

Uwaga!
Dostępna jest wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja bez reklam kosztuje 2,99 zł.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
YoWindowYoWindow dla Android
2019-07-27
przejdź YoWindow dla Windows

Ilość pobrań: 434 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
YoWindow
avatararrow
janm | 2014.11.25 09:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Pierwsze programy z tej serii czy to na kompa czy fona były w miarę dokładne, ale ostatnie, to jakiś niewypał, zawieszały się lub wskazywały nawet nie zbliżoną pogodę ale całkiem odmienną. Zobaczę jak to wydanie.
YoWindow