w
googluj

BitTorrent Sync 1.4.65.0


ico
BitTorrent Sync to program dostępny m.in. na systemy stacjonarne Windows, Mac i Linux oraz systemy mobilne Android, iOS oraz Windows Phone, który umożliwia synchronizowanie danych między urządzeniami. Nie potrzeba przy tym żadnej chmury i żadnego tworzenia kont użytkownika. Nie ma też i limitów rozmiaru plików, a udostępniać można cokolwiek się chce. Każde połączenie - uściślając: odbywa się ono przez internet, a nie przez kabel - jest do tego szyfrowane i zabezpieczone przed możliwością odczytania danych. To brzmi ciekawie. A jak wychodzi w praktyce? Przekonajmy się na przykładzie urządzeń z Androidem i Windows, przy czym spojrzymy na wszystko z perspektywy aplikacji mobilnej, w której zsynchronizujemy folder z Windowsa.

Aplikacja umożliwia synchronizację lub zwykłe udostępnianie dowolnych plików czy katalogów między urządzeniami. W związku z tym zaczynamy od urządzenia, z którego pochodzić będzie przesyłana treść, czyli zaczynamy od skonfigurowania komputera z systemem Windows. W tym celu pobieramy Sync w wersji dla systemu Microsoftu - co jest o tyle proste, że po przejściu do oficjalnej witryny programu z poziomu Windowsa link do programu instalacyjnego jest już dostępny, nie musimy go więc wybierać; plik waży zaledwie 2,5 MB, jego pobieranie rozpocznie się natychmiast. Po zainstalowaniu i uruchomieniu Synca, i zaakceptowaniu warunków umowy, klikamy opcję dodania folderu, który ma zostać zsynchronizowany z urządzeniem z Androidem.

A teraz najciekawsze. Aby zsynchronizować dane wybieramy opcję QR Code (choć dostępne są też 2 inne sposoby). Na ekranie komputera stacjonarnego pojawi się po chwili kod QR, przy czym decydujemy też, czy dane mogą być tylko odczytywane (read only), czy nie. Kod skanujemy przy użyciu urządzenia mobilnego; w celu uruchomienia skanera dotykamy ikony znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu głównego. Aby ostatecznie zsynchronizować dane musimy przejść do trybu online, dopiero wtedy status folderu w interfejsie aplikacji mobilnej zmieni się ze stanu oczekującego (pending) na zsynchronizowany (synced). Przy korzystaniu z tego narzędzia musimy pamiętać, że domyślnie opcja synchronizacji przez sieć komórkową jest wyłączona. Można ją jednak włączyć w opcjach.

Co po zsynchronizowaniu danych? Jest kilka opcji. Można folder odłączyć od synchronizacji; jego dane pozostaną w pamięci urządzenia. Można wstrzymać funkcję automatycznej synchronizacji. Możliwe jest też dodawanie plików do folderu i przesył danych w drugą stronę, do Windowsa. Wśród innych funkcji aplikacji mobilnej mamy możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowej zdjęć i filmów, zdecydowania o lokalizacjach synchronizowanych danych czy określenia poziomu naładowania baterii, poniżej którego synchronizacja będzie wstrzymana.

Uwaga!
Dostępna jest też wersja tego programu dla systemu operacyjnego Windows.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
BitTorrent SyncBitTorrent Sync dla Android
2015-02-25
przejdź BitTorrent Sync dla Windows

Ilość pobrań: 31 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BitTorrent Sync