w
googluj
pl

Spotify


ico
Jak walczyć z muzycznym piractwem? Sposób dociera do Polski ze Skandynawii. Szwedzki Spotify jest już w nadwiślańskiej krainie. Ale o co chodzi z całym tym Spotify, Deezerem i WiMPem?

Spotify to odtwarzacz muzyczny, udostępniający utwory w chmurze właściwie za darmo. Założyciele pomiędzy piosenki wplatają reklamy. To właśnie dzięki owym reklamom oraz płatnej wersji, na którą zdecydowało się już 25% użytkowników programu, istnieje możliwość opłacenia artystów i koncernów muzycznych.

Program obecnie dostępny jest na platformy wyposażone w systemu Linux, Windows i iOS. Oprócz tego, klienta Spotify możemy także zainstalować na naszym smartphone’nie. Możliwość instalacji odtwarzacza w telefonie jest darmowa, jednak dopiero w wersji płatnej umożliwiono manualny wybór interesującego nas utworu. Korzystając z podstawowego pakietu będziemy zdani na losowy odsłuch piosenek.

Darmowa wersja mimo wszystko nie różni się prawie niczym od tej abonamentowej. Po opłaceniu subskrypcji mamy dostęp do lepszej jakości utworów, w wersji darmowej te same piosenki odsłuchujemy w jakości 192 kbps. Jednak przez wzgląd na jakość standardowych głośników, wartość ta jest w zupełności wystarczająca.

Program oferuje nam ręczne tworzenie playlist poprzez dodawanie doń znalezionych utworów, bądź śledzenie już utworzonych zbiorów przez innych użytkowników. Ponadto, aplikacja podążając za ewolucją Internetu, tworzy społecznościową sieć, w której możemy śledzić gusty muzyczne naszych znajomych. Spotify oferuje także szereg narzędzi, dzięki którym posegregujemy zbiory, poznamy teksty ulubionych piosenek czy nawet nauczymy się obcego języka.

Minusem programu jest długi czas rozruchu. Procedura, czy to na komputerze, czy na telefonie może trwać nawet kilka minut. Samo odtwarzanie muzyki nie jest pamięciożernym procesem.
Utworów w bazie są miliony. Niektóre albumy polskich twórców są jeszcze niekompletne, ale jest to spowodowane względną nowością programu na rynku.

Uwaga!
Warto zaznaczyć, że aplikacja nie należy do najmniejszych. Mimo, że dzisiaj wartość 26 MB nie wydaje się powalająca, to w przypadku telefonów zaopatrzonych w Androida poniżej wersji 2.2 może być problemem.

Wymagania!
Konieczne połączenie z Internetem. W przypadku łączenia się przez GPRS bez żadnych wykupionych pakietów u operatora, może wyjść drogo.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SpotifySpotify dla Android
2021-06-14
przejdź Spotify dla Windows

Ilość pobrań: 80 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Spotify