w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 82
Wszystkich postów: 904656
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7091 dni
pl

MapFactor


ico
MapFactor to nawigacja GPS dostępna dla smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android. Aplikacja używa danych gromadzonych przez OpenStreetMaps (OSM), a jest to mapa świata open source tworzona przez wolontariuszy - zwykłych użytkowników internetu; dostępna i od razu gotowa do użycia jest w witrynie pod adresem OpenStreetMap.org jako aplikacja internetowa.

Wielką zaletą nawigacji MapFactor jest to, że mapy można pobrać i potem korzystać z nich bez łączenia się z internetem. W związku z tym już na początku korzystania z aplikacji poproszeni zostaniemy o wskazanie karty pamięci, na której dane mają być zapisywane. W następnym kroku wybieramy, czy korzystamy z wersji Navigator Free, która wykorzystuje mapę społeczności internetowej OpenStreetMap, czy wersję Navigator, która wykorzystuje płatne dane Digital Map Product firmy TomTom.

Jeszcze przed właściwym korzystaniem z aplikacji, należy pobrać dodatkowe dane. Te dane to mapy, np. Mapa Polski zajmuje ponad 100 MB, i dźwięki (głos), w wypadku Polski to 5 MB, ale do tego należy pobrać tzw. "Potrzebne pliki" OSM, których rozmiar to 71 MB. Pamiętajmy jednak, że bez pobrania tych ostatnich nie jest możliwe korzystanie z aplikacji.

Ekran główny udostępnia funkcje wyszukiwania - wedle adresu, Google, POI (punktów użyteczności publicznej), współrzędnych; nawigowania (przed uruchomieniem trzeba włączyć czujnik GPS); wytyczania trasy; ulubionych miejsc i tras. Możemy zarządzać mapami: przeglądać je, usuwać, jak i pobierać nowe. Sporo opcji personalizujących czeka na nas w ustawieniach. Zdecydować można m.in. o rozmiarze czcionki, szerokości dróg czy rozmiarze symboli naniesionych na mapy; zaś w aspekcie samego funkcjonowania MapFactora jest m.in. automatyczna zmiana trybu graficznego z dziennego na nocny.

Uwaga!
Program ten, pod nazwą Navigator Free, dostępny jest dla systemu operacyjnego Windows.

Ograniczenia!
Konieczne jest pobranie dodatkowych plików (ponad 70 MB), aby móc korzystać z aplikacji. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy pobieramy mapy.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (34 głosów)

Strefa Download programu
MapFactorMapFactor dla Android
2019-06-29
przejdź MapFactor dla Windows

Ilość pobrań: 3358 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
MapFactor