w
googluj
pl

Pazera FLAC to MP3 Converter Portable 1.1


Pazera FLAC to MP3 Converter Portable to edycja przenośna programu autorstwa Jacka Pazery - Pazera FLAC to MP3 Converter. Program pozwala na konwersję plików dźwiękowych zapisanych w formacie FLAC na pliki audio dostępne w formacie MP3 lub WAV. Poza tym możliwe jest wyodrębnianie i zgrywanie ścieżek poszczególnych utworów z obrazów płyt CD-Audio w oparciu o dołączone do obrazów pliki/arkusze CUE (zapis do MP3/WAV).

Przy konwersji FLAC na MP3 program wykorzystuje najnowszą wersje kodera LAME, wspierając wszystkie jego presety i pozwalając na kodowanie z odmiennymi przepływnościami bitów (tzw. bitrate): stałą - CBR, średnią - ABR i zmienną - VBR. Podczas konwersji plików FLAC albo ekstrakcji ścieżek z obrazów CD-Audio możliwe jest skopiowanie metadanych ze źródeł do nagrań wyjściowych, poza tym w wypadku drugiej funkcji będziemy w stanie manualnie edytować następujące tagi: wykonawca, tytuł, autor tekstu, gatunek muzyczny, data wydania albumu, ID dysku, komentarz. Przy ekstrakcji ścieżek z obrazu CD-Audio dostępne są również opcje pozwalające na przygotowanie playlisty M3U, nadawanie nazw plikom wyjściowym według określonych masek/wzorców, a także edytowanie wpisów arkusza CUE.

Konwersję FLAC przeprowadzimy również na wielu plikach jednocześnie (przetwarzanie wsadowe). Wyodrębniając ścieżki z obrazów CD-Audio, możemy zdecydować, które z utworów zostaną zapisane w wybranym przez nas formacie. Dane wprowadzamy do listy operacyjnej programu za pomocą metody przeciągnij i upuść lub opcji eksploracyjnych „Dodaj plik”, „Dodaj folder” oraz „Arkusz CUE”. Mniej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z gotowych profili ustawień konwersji. W razie potrzeby będziemy w stanie zapisać własne profile konfiguracji wyjściowej plików audio i później wczytać je do programu (zapis/odczyt plików INI). Na podobnej zasadzie można zapisywać i odczytywać również wpisy plików w liście roboczej programu.

Ustawienia wyjścia najpierw pozwalają na zdefiniowanie formatu dla plików wynikowych transkodowania. W wypadku bezstratnego formatu WAV, możemy ustalić jedynie częstotliwość próbkowania, poziom głośności i liczbę kanałów dźwięku. Jeżeli zdecydujemy się na stratną kompresję do formatu MP3, skorzystamy z opcji związanych z wyborem rodzaju i wartości bitrate oraz jednego z domyślnych presetów kodera LAME. Program oferuje również ustawienia dodatkowe, w których można włączyć funkcje automatyzacyjne (zamknięcie programu lub systemu po zakończeniu wszystkich zadań transkodowania), a także zdefiniować zakres czasowy dla konwersji, czyli ograniczyć ją tylko do określonych fragmentów utworów. Pozostałe możliwości narzędzia pozwalają na wybór katalogu docelowego dla plików wynikowych, ustalenie reguł nadpisywania plików, które znajdują się właśnie w tym katalogu oraz posiadają identyczne nazwy jak pliki zaplanowane jako wyjściowe, wyświetlenie szczegółowych informacji o wybranym pliku audio, a także przygotowanie pliku wsadowego BAT (gdy go uruchomimy, zostanie wykonana seria zadań konwersji, uwzględnionych w liście operacyjnej programu podczas tworzenia tego pliku).

Pazera FLAC to MP3 Converter Portable obsługuje następujące formaty źródłowe audio zdefiniowane w plikach CUE: FLAC, WAV, MP3, APE, SHN, WV, TTA, MPC, OGG, WMA. Poza tym wspiera różne kodowania znaków w arkuszach CUE: ANSI, ASCII, UTF-8 Little Endian, UTF-8 Big Endian, UTF-16 Little Endian, UTF-16 Big Endian.

Edycja Portable zapisuje swoje ustawienia tylko we własnym katalogu nadrzędnym (w razie potrzeby użytkownik może zapisywać np. profile konwersji w innej lokacji). Konwerter nie ingeruje m.in. w rejestr Windows oraz pozostaje całkowicie przenośny – można skopiować katalog z programem i korzystać z Pazera FLAC to MP3 Converter z poziomu nośnika wymiennego (pendrive lub dysk zewnętrzny).

Interfejs graficzny aplikacji nie jest szczególnie efektowny, ale oferuje łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni w krótkim czasie opanować podstawowe zasady korzystania z narzędzia, szczegółowe ustawienia kodeka LAME wymagają już pewnej wiedzy o kodowaniu i kompresji audio. W witrynie Jacka Pazery udostępniono dokładny opis funkcji programu i kilka porad (np. deinstalacja, wykorzystanie narzędzi zewnętrznych).

Uwaga!
Program działa również w systemach Windows Server 2003 i 2008.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
Pazera FLAC to MP3 Converter PortablePazera FLAC to MP3 Converter Portable 1.1
Wersja stabilna
7.7 MB | 2014-08-06

Ilość pobrań: 6589 | W tym miesiącu: 33 | W poprzednim miesiącu: 18

Komentarze (0)
Pazera FLAC to MP3 Converter Portable