w
googluj

Mount & Blade: Warband 1.116


Warband to dodatek do gry Mount and Blade, który można uruchomić bez konieczności posiadania bazowej wersji. Podobnie jak oryginał, kontrolujemy w nim postać śmiałka przemierzającego fikcyjną krainę, Calradię. Gra daje nam bardzo duże możliwości jeżeli chodzi o dowolność w prowadzeniu rozgrywki. I choć zawsze mamy do dyspozycji delikatnie wplecione w fabułę wskazówki dotyczące naszego postępowania, tak to, co ostatecznie zrobimy, zależy wyłącznie od nas.

Grafika w grze jest klasycznie rpg'owo trójwymiarowa, z tym, że postacie, czy lokacje nie szokują ilością detali, ani też szczegółowością tekstur, więc nie ma potrzeby wyjmowania ochraniaczy na nasze szczęki w obawie obicia ich o podłoże.

Warband to przede wszystkim złożony i dający dużo satysfakcji system walki. Każda z broni posiada bowiem unikalne cechy, które mają niebagatelny wpływ na sposób toczenia potyczek. Żeby przybliżyć Wam pokrótce jego tajniki, posłużę się przykładem halabardy, która w zależności od jakości zamachu lub pchnięcia zadaje różne obrażenia. Do tego dochodzi jeszcze zmiana sposobu zadawania nią ciosów w zależności od tego, czy jesteśmy na koniu, czy stoimy na nogach. Nauka wszystkich drobnych smaczków jest na tyle przyjemna, na ile owocuje w późniejszych etapach gry soczystymi pojedynkami, w których nasza postać niczym czołg, równa z ziemią zastępy nieprzyjaciół.

Produkcja umożliwia nam także potyczki wieloosobowe, w których weźmiemy udział wybierając jeden z klasycznych trybów zabawy, takich jak Capture the Flag, czy Deatmatch. Jest jeszcze motyw oblężenia, Siege, gdzie naszym zadaniem jest przedarcie się przez tabuny wrogów do serca zamku.

Tryb fabularny zawiera wszystkie walory, z których słynie poprzedniczka, czyli polityczne wątki romansowania w celu powiększania rozmiarów królestwa oraz zarządzanie jego zasobami i ekonomią. Jest to ciekawie zrealizowany i dopracowany wariant gry. Dla przykładu, gdy zdobędziemy już siłą większą część terenu, stanie się on częstszym celem ataków wrogich księstw i będziemy zmuszeni wydać większe kwoty na jego obronę.

Mount and Blade: Warband w wersji trial posiada ograniczenie rozwoju naszej postaci do poziomu 7. Chcąc dalej delektować się grą, będziemy musieli zakupić u autorów klucz odblokowujący dostęp do wyższych poziomów.

PEGI:

Wymagania!
• RAM: 1 GB
• GPU: 2.1 GHz lub lepszy
• GRAFIKA: 128 MB lub lepsza
• HDD: 900 MB

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (9 głosów)

Strefa Download programu
Mount & Blade: WarbandMount & Blade: Warband 1.116
Wersja stabilna
2015-03-02

Ilość pobrań: 6798 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 68

Komentarze (0)
Mount & Blade: Warband