w
googluj
pl

GTA 2 - Grand Theft Auto 2


Grand Theft Auto 2 jest grą, która podobnie jak poprzedniczka wzbudza wiele kontrowersji, co łączy się także z pozwami sądowymi. Dzięki temu jednak Rockstar North (kiedyś DMA Design Limited) wkradło się w serca graczy całego świata. Dlaczego jednak wywołuje to takie zamieszanie? Wszechobecny brak moralności oraz jakichkolwiek zasad to coś co uderza w odbiorcę. Dzieję się tak, ponieważ za kradzieże, rozboje, mordowanie i wiele innych często jesteśmy wynagradzani. Ta gra wydana w 1999 roku w Stanach Zjednoczonych, ustanowiła nowy wymiar zła w rozwijającej się branży gier video, a także była podwaliną do kolejnych, coraz to lepszych, produkcji. Najbardziej zauważalnymi podobieństwami do GTA są widok w grze z lotu ptaka, istota gry, możliwość zabijania i wcielenie się w bohatera zabijającego dla pieniędzy oraz szacunku wśród gangów.

Wydarzenia z gry mają miejsce w bliżej nieokreślonym mieście (Anywhere City) przez, co można je utożsamić z każdym innym. Czas również jest nieznany, jednak dzięki temu, iż czasem w radiu wspomina się o nadchodzącym milenium można twierdzić, że wydarzenia mają miejsce około roku 2000, czyli w czasie rzeczywistym premiery produkcji.

W odróżnieniu od pierwszej części, druga posiada wyraźnie odświeżony interface, grafikę, a także opcją wprowadzoną jest cykl dnia i nocy. Anywhere City jest podzielone na trzy dzielnice: Downtown (centrum miasta, miejsce ogromnych budowli, pieniędzy i interesów), Residential (część zamieszkała przez ludzi, gdzie znajdują się także centra handlowe, elektrownia wodna oraz więzienie) oraz Industrial (obrzeża miasta z elektrownią atomową oraz świątynią Krishny – baza gangu buddyjskich przerysowanych zabójców).

W grze mamy do czynienia z siedmioma zwalczającymi siebie nawzajem gangami. Są one podzielone względem miasta, co sprawia, że zabijając jednych, uzyskujemy szacunek wśród drugich. Należą do nich:
1. Hare Krishna
2. Rednecks
3. RussianMafia
4. SRS Scientists
5. Loonies
6. Yakuza
7. The Zaibatsu Corporation

Naszym protagonistą w grze jest Claude Speed, a jej celem jest zdobycie odpowiedniej liczby puntów. Ciekawostką jest, iż aby ukończyć grę nie trzeba wcale robić wszystkich zadań. Faktycznie wspomagają one w zdobywaniu pieniędzy/punktów, ale nie są głównym wyznacznikiem.
Przechodnie nie są już tylko zbiorem pikseli, gdyż mogą oni używać taksówek, bądź autobusów. To duża zmiana względem pierwszej odsłony serii. Ponadto „ludzie” oznaczeni na czerwono są złodzieje kieszonkowi, a na zielono złodzieje samochodów. Arsenał broni został znacznie powiększony o koktajle Mołotowa, granaty, pistolety z tłumikiem, a także broń elektryczną. W sferze motoryzacyjnej także dokonano przełomu, gdyż w grze możemy znaleźć 120 różnych pojazdów. Jest to na tamte czasy niemałe osiągnięcie.
Aby dokonać zapisu gry należy najpierw uzbierać co najmniej 50 tysięcy dolarów, gdyż taką kwotę trzeba zapłacić w kościele. I tylko tam.
Największą zmianą względem poprzedniczki jest wprowadzenie nowych poziomów ścigania przez policję, gdyż na zdecydowanie wyższych, zaczyna nas ścigać SWAT, agenci specjalni, a na samym końcu nawet wojsko.
Grand Theft Auto 2 przyczyniło się do ogromnego zrywu w branży gier komputerowych i do dzisiaj (w momencie, gdy mamy już GTA V), nadal wspominamy wspaniałe części z dawnych lat.

PEGI:

Spolszczenie!
Należy wypakować spolszczenie i wrzucić do folderu o nazwie "data" w miejscu, w którym zainstalowano grę.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (7 głosów)

Strefa Download programu
GTA 2 - Grand Theft Auto 2GTA 2 - Grand Theft Auto 2
Wersja stabilna
344.8 MB | 2014-12-24
Spolszczenie do GTA 2 - Grand Theft Auto 2

Ilość pobrań: 5517 | W tym miesiącu: 30 | W poprzednim miesiącu: 42

Komentarze (1)
GTA 2 - Grand Theft Auto 2
avatararrow
Hadzin | 2015.12.04 11:31
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
stara dobra gierka z mojego dzieciństwa :)
GTA 2 - Grand Theft Auto 2