w
googluj

Calme 2.20


Calme to lekki program do tworzenia kalendarzy, planów i terminarzy. Aplikacja sprawdzi się znakomicie w generowaniu eleganckich, spersonalizowanych dokumentów, które nadają się zarówno do powieszenia w pokoju lub w biurze jak również do podarowania znajomym i rodzinie. Program wyróżnia się bezproblemowym, stabilnym działaniem.

Calme posiada przyjazny dla początkujących użytkowników interfejs, a samo tworzenie kalendarza sprowadza się do kilku prostych operacji. Na początku pracy z aplikacją należy wybrać jeden z kilkunastu predefiniowanych szablonów - dla ułatwienia, w głównym oknie prezentowane są miniatury, przedstawiające wygląd wynikowych dokumentów. Po wybraniu interesującego nas schematu, możemy przejść do bardziej zaawansowanych ustawień. W łatwy sposób zmienimy: układ i kolejność plików graficznych, obowiązujący rok i miesiąc, krój i styl czcionki, kolor i szerokość obramowania, wielkość marginesów. Co niezwykle istotne, podczas edycji mamy do dyspozycji wygodny panel podglądu, za pomocą którego dopasujemy zdjęcia do formatki lub przeskalujemy widok. Wyniki pracy możemy wydrukować w jednym z kilku standardowych formatów (A3, A4, A5, A6, Letter, Legal) bądź też zapisać w postaci projektu (plik o rozszerzeniu CME).

Aplikacja oferuje kilka podstawowych opcji konfiguracyjnych. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na preferencje językowe - dzięki odpowiednim ustawieniom, kalendarz będzie wyświetlany z polskimi nazwami miesięcy i dni tygodnia. Oprócz tego możemy zmienić domyślną kolorystykę, organizować zbiory predefiniowanych plików graficznych oraz włączyć/wyłączyć wyróżnianie świąt i ważnych terminów.

Ograniczenia!
Narzędzie może być wykorzystywane bezpłatnie wyłącznie do zastosowań niekomercyjnych.

Wymagania!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga środowiska uruchomieniowego Java w wersji 6 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (10 głosów)

Strefa Download programu
CalmeCalme 2.20
Wersja stabilna
2.3 MB | 2016-02-03

Ilość pobrań: 4517 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Calme
avatararrow
~Zyzio | 2016.01.02 18:24
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak mi ktoś podpowie co zrobić, żeby nazwy miesięcy były w mianowniku to będę PRZE SZCZĘŚLIWY!
Calme 2020