w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 102
Wszystkich postów: 904331
Wszystkich tematów: 127417

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6336 dni

Kingsoft Clip 1.5.1


ico
Czy chciałbyś mieć komfortowy dostęp do schowka systemu operacyjnego Android? Schowek (ang. clipboard) to popularne określenie "miejsca" w pamięci RAM, w którym znajduje się to, co kopiujesz czy wycinasz. Przykładowo, za każdym razem, gdy w Eksploratorze stacjonarnego systemu Windows, kopiujesz i wklejasz folder przy użyciu metody skrótu CTRL-C CTRL-V, to używasz schowka. Dzięki schowkowi system wie, co wkleić, choć to, co wklejasz, jest zawsze zależne od Ciebie. Ze schowkiem mamy też naturalnie do czynienia w Androidzie, bo to wirtualne narzędzie jest po prostu idealnie proste i szybkie i nie sposób sobie bez niego wyobrazić jakąkolwiek produktywność. Niestety, system nie udostępnia nam podglądu zawartości schowka, a czasem jest to potrzebne. Naprzeciw temu życzeniu wyszli autorzy słynnego mobilnego pakietu biurowego Kingsoft Office, którzy wydali aplikacje o nazwie Kingsoft Clip.

Kingsoft Clip to narzędzie do kompleksowej obsługi zawartości schowka. Programu używać można zarówno bez rejestracji, jak i z rejestracją. Dzięki tej drugiej metodzie będziemy mogli zarządzać zawartością schowka na wielu urządzeniach. Dane będą przesłane do elektronicznej chmury, z której następnie będą pobrane do urządzenia docelowego i do jego systemowego schowka. Dostęp do tej usługi można mieć poprzez zalogowanie się przy użyciu kont Google, Facebook lub Twitter, ale nie tylko. Podsumowując kolejne kroki: 1) instalujesz program na urządzeniach, 2) tworzysz konto w chmurze i logujesz się do niego na urządzeniach, 3) kopiujesz tekst w jednym z urządzeń, 4) włączasz też latające okienko (o którym za chwilę), 5) wybierasz w nim opcję "Clip to cloud" (można powiedzieć, że to schowanie do schowka w chmurze), 6) inne Twoje urządzenie włączy powiadomienie i automatycznie umieści skopiowany tekst w schowku.

Jednakże możemy bez rejestracji i bez problemów korzystać z aplikacji w jednym urządzeniu. Program udostępnia nam pływające okno (Floating Window), który włączyć można poprzez klasyczny interfejs aplikacji, jak i z poziomu paska powiadomień Androida. Ta ostatnia metoda musi być włączona w ustawieniach; dzięki niej zobaczymy w pasku powiadomień część zawartości schowka.

Opiszmy latające okienko. Jest to okienko, które można przesuwać po ekranie i które wyświetlane jest nad zawartością tego, co aktualnie mamy na ekranie (czyli nad pulpitem, nad przeglądaną stroną internetową itd.). Aby dodać tekst do schowka bezpośrednio z klawiatury ekranowej, trzeba tapnąć w ikonę w prawym dolnym rogu. Aby przejrzeć historię schowka, musimy dotknąć ikony znajdującej się w lewym górnym rogu. Historia dzieli się na schowek lokalny i schowek chmury. Gdy edytujemy tekst w okienku i tapniemy w opcję "Edit", wtedy przejdziemy do widoku pełnoekranowego. Wyłączymy to latające okienko przez tapnięcie w ikonę iksa w kółku, która jest w prawym górnym rogu.

Od momentu zainstalowania, program automatycznie monitoruje i zapisuje całą naszą aktywność związaną ze schowkiem. Można więc wrócić do tego, co wycinaliśmy z jakiegoś tekstu kilka dni wcześniej. Ponadto oferuje przesyłanie zawartości schowka i fajne latające okienko. Słowem: wspaniała rzecz.

Ograniczenia!
Można przesyłać swoje dane do chmury i odczytywać je na innych urządzeniach z zainstalowaną aplikacją. Do rejestracji użyć można konta Google, Facebook, Twitter, Aol, QQ lub Sina Weibo.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Kingsoft ClipKingsoft Clip dla Android
2014-05-13

Ilość pobrań: 213 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kingsoft Clip