w
googluj
pl

ZombiE Przepisy 1.1.1.23


ZombiE Przepisy to prosta aplikacja bazodanowa, spełniająca funkcjonalność książki kucharskiej. Narzędzie pozwala na przechowywanie ulubionych przepisów w wygodnym, elektronicznym zbiorze informacji. Wybrane pozycje można szybko przeglądać bądź wydrukować - dzięki temu nie będziemy musieli nieustannie zerkać na monitor w czasie krzątania się po kuchni.

Liczba dostępnych funkcji została ograniczona do minimum. Funkcjonalność jest dosyć uboga i może nie zadowolić bardziej wymagających odbiorców, niemniej rozwiązanie ma jedną zasadniczą zaletę - dzięki temu obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po lewej stronie okna znajduje się lista przepisów, zorganizowana w postaci drzewiastej struktury. Pozycje można grupować w kategorie, a te zagnieżdżać w dowolną ilość poziomów. Możemy instrukcje przygotowania potraw podzielić w naturalne zbiory, na przykład Desery -> Lody -> Owocowe. Przepis definiujemy za pomocą kilku pól - listy składników, instrukcji, ilości porcji, ilości kalorii, czasu wykonania i orientacyjnych kosztów. Dodatkowo możemy dołączyć zdjęcie oraz informację o autorze. W eksplorowaniu zbiorów przydatna okaże się wyszukiwarka, pozwalająca przefiltrować przepisy według nazwy, składnika, fragmentu instrukcji bądź źródła.

Program można w niewielkim stopniu dostosować do własnych preferencji. Możemy zmienić parametry czcionki (krój, styl, rozmiar, skrypt) przypisanej do drzewa kategorii bądź treści przepisu. Ustawimy także odpowiadający nam wygląd okna podglądu przepisu i dokumentu eksportowanego do formatu HTML.

Program ZombiE Przepisy jest dostępny za darmo na zasadach licencji freeware. Narzędzie nie ma dużych wymagań, działa stabilnie i jest warte wypróbowania. Całość w polskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
ZombiE PrzepisyZombiE Przepisy 1.1.1.23
Wersja stabilna
1.18 MB | 2012-06-02

Ilość pobrań: 1142 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
ZombiE Przepisy
avatararrow
~akiz | 2013.12.17 21:02
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam serdecznie
Fajny i przyjazny program do książki kucharskiej.
Dla amatorów kucharzenia i wypiekania w sam raz.
Zapisujesz i drukujesz no chyba, że chomikujesz
ZombiE Przepisy 1.1.1.23