w
googluj
pl

Cooklet App 1.2


Cooklet App to aplikacja będąca efektowną książka kucharską, zawierająca także funkcje pomocne podczas pracy w kuchni. Autorami kulinarnych przepisów są użytkownicy serwisu Cooklet.com. Platforma została stworzona przez Polaków, firmę z Wrocławia, nie mogło więc zabraknąć polskojęzycznego interfejsu.

Jak głosi hasło na stronie, Cooklet to inspirujący organizer kulinarny. Rzeczywiście, jeśli brak nam pomysłu na szybkie sobotnie śniadanie albo wykwintny niedzielny obiad dla kilku osób więcej niż zwykle, Cooklet App może nas zainspirować do przygotowania czegoś prostego, a jednocześnie nieczęsto spotykanego na stole. Możemy oczywiście podjąć wyzwanie i pokusić się o ugotowanie skomplikowanego dania, na które poświęcimy pół dnia. Niezależnie od tego, z jakiej okazji, dla ilu osób i w jakiej formie chcemy przygotować posiłek, warto zajrzeć do zbioru Cooklet App. W zawierającej parę tysięcy przepisów bazie, do której codziennie przybywa nowych pomysłów, z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego. Wiele receptur zawiera zdjęcia danych potraw.

Cooklet App oferuje nieobowiązkową rejestrację, która pozwala nam na dodawanie własnych przepisów do serwisu i stworzenia swojej książki kucharskiej czy też zapamiętywanie ulubionych receptur, aby nie trzeba było ich szukać za każdym razem w bazie. Bez rejestracji możemy jednak bez przeszkód przeglądać cały dostępny zbiór tej interaktywnej książki kucharskiej, a ponadto korzystać z oferowanych funkcji przydatnych nie tylko w kuchni: multitimera, pozwalającego ustawić do pięciu liczników czasu; konwertera miar (14 jednostek dla wody i pięciu innych składników); edytora listy zakupów. Inne możliwości aplikacji to m.in. funkcja QuickPick, która na podstawie rodzaju dania i dostępnego czasu na jego przygotowanie wyszukuje odpowiednie przepisy oraz Inspiracje - galeria potraw mających zachęcić do ich przygotowania.

Ładny wygląd aplikacji, bogaty zbiór przepisów na różne okazje, połączenie z serwisem internetowym, a także ciekawe funkcje dodatkowe - cechy te sprawiają, że obok aplikacji nie można przejść obojętnie, nawet jeśli nieczęsto wchodzimy do kuchni, aby coś ugotować. Warto wspomnieć, że poza witryną internetową i aplikacją desktopową, baza Cooklet dostępna jest również poprzez urządzenia mobilne - wystarczy wejść pod adres cooklet.mobi.

Uwaga!
Program działa w oparciu o środowisko Adobe AIR i wymaga jego obecności w systemie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (21 głosów)

Strefa Download programu
Cooklet AppCooklet App 1.2
Wersja stabilna
18.1 MB |2011-06-19

Ilość pobrań: 2069 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Cooklet App
avatararrow
~Dżoana | 2011.06.19 21:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Cool, full profeska. Książki wyglądają superr. Warto przejrzec