w
googluj

Snort 2.9.17


Snort jest potężnym narzędziem do ochrony i wykrywania włamań do systemów sieciowych. Aplikacja opiera się na mechanizmach analizy ruchu w sieci, rejestrowania przechodzących przez wybrane protokoły pakietów i wykrywania występujących w nich anomalii i nietypowych zachowań. Posiada trzy główne tryby działania, różniące się dostępną funkcjonalnością i celem przeprowadzanych operacji:

• Sniffer Mode - tryb spełnia podstawowe zadania typowego sniffera. Aplikacja wyświetla ruch w sieci, a dane te mogą być poddawane dalszej analizie i obróbce.

• Packet Logger Mode - tryb pozwala na analizę pakietów przepływających przez sieć poprzez ich zapis na dysku. Dane te mogą być także przechwytywane w postaci binarnej i poddawane badaniu za pomocą oddzielnych narzędzi.

• Network Intrusion Detection Mode - tryb pozwala na wykrywanie włamań do sieci. Należy zadać odpowiednio spreparowane pliki konfiguracje, w tym sygnatury zagrożeń. Pozwala wykrywać między innymi takie niebezpieczeństwa jak: przepełnienie bufora, skanowanie portów (stealth), ataki CGI, SMB, próby wykrywania systemu operacyjnego.

W trakcie instalacji można dołączyć dodatkową bazę danych (na przykład MySQL) i serwer z obsługą PHP. Obsługa aplikacji odbywa się za pomocą linii komend. Polecenia są zbudowane logicznie i intuicyjnie, niemniej konfiguracja jest dosyć skomplikowana. Liczba dostępnych opcji sprawia, że bardziej zaawansowane opcje przeznaczone są głównie dla doświadczonych użytkowników.

Program jest całkowicie darmowy, zarówno do zastosowań niekomercyjnych jak i komercyjnych. Posiada otwarty kod źródłowy oraz rozbudowaną dokumentację, napisaną przez osoby zaangażowane w rozwój projektu. W sieci dostępnych jest również sporo dodatków do aplikacji, rozszerzających znacznie jej funkcjonalność. Wśród nich są między innymi rozmaite skrypty analizujące generowane przez Snort raporty.

Uwaga!
Narzędzie wymaga do poprawnego działania zainstalowanego sterownika WinPcap.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SnortSnort 2.9.17
Wersja stabilna 32-bitowa
2.05 MB | 2020-11-19
Snort 2.9.17
Wersja stabilna 64-bitowa
2020-11-19

Ilość pobrań: 1772 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (1)
Snort
avatararrow
~Ludwik | 2011.06.27 12:41
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Serio to coś daje?