w
googluj

RKill 2.9.1.0


RKill – narzędzie do unieszkodliwiania niebezpiecznych procesów. Ta niewielka aplikacja antymalware szybko wyłączy szkodliwe procesy, które blokują pracę innych narzędzi.

Blokowanie procesów to zachowanie charakterystyczne dla złośliwego oprogramowania (ang. malware - malicious software). Ma ono na celu zakłócenie pracy np. programu antywirusowego, który mógłby przeszkodzić wirusowi w jego szkodliwym działaniu na komputerze. Narzędzie RKill lokalizuje więc takie procesy, które blokują inne aplikacje, a następnie unieszkodliwia je. Dzięki temu program antywirusowy może ponownie swobodnie działać i usunąć złośliwe oprogramowanie.

Zaraz po tym, jak uruchomimy program, otwarte zostanie okno wiersza poleceń, informujące, że program właśnie poszukuje szkodliwego oprogramowania na komputerze. Cała operacja odbywa się automatycznie bez najmniejszej ingerencji użytkownika.

Po zakończonej pracy programu otwarty zostaje plik tekstowy zawierający log. Tam znajdziemy informacje na temat procesów, które zostały unieszkodliwione podczas działania RKill. Warto pamiętać, że aplikacja ta jednorazowo unieszkodliwia procesy - nie należy więc bezpośrednio po skończonym działaniu programu restartować systemu.

Celem Rkill nie jest usuwanie malware, a jedynie ich unieszkodliwianie. Podczas jego pracy nie są więc usuwane żadne pliki. Skuteczność tej aplikacji jest jednak wysoka i stanowi ona doskonałe uzupełnienie dla oprogramowania antywirusowego w walce z komputerowymi wirusami.

Szkodliwe procesy, działające na naszym komputerze, mogą blokować także narzędzie RKill. Z tego powodu producent na swojej stronie udostępnia kilka plików zawierających program – każdy z nich nosi inną nazwę. Ma to na celu zmylenie oprogramowania malware i umożliwienie rozpoczęcia pracy programowi RKill. Tak więc, jeżeli nie możemy uruchomić pobranego pliku, należy pobrać inny, spośród kilku dostępnych pozycji na stronie producenta.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (12 głosów)

Strefa Download programu
RKillRKill 2.9.1.0
Wersja stabilna
1.71 MB | 2017-07-25

Ilość pobrań: 10887 | W tym miesiącu: 15 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (2)
RKill
avatararrow
andrzejjajko | 2013.06.12 20:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
ciekawy program tylko wlacza mi przez przymus zapore windowsa a mam inna zapore zainstalowana z antywirusem trusport
RKill 2.5.3
avatararrow
~Ram | 2011.07.23 12:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Skuteczny, kilka razy korzystałem.