w
googluj

uTorrent 5.5.6


ico
uTorrent to wspaniała aplikacja wydana na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android, która umożliwi Ci w najprostszy i najłatwiejszy możliwy sposób pobieranie z internetu specjalnych plików - torrentów. Program dostępny jest też dla stacjonarnego systemu Windows, ale w poniższym opisie ani nie będziemy zajmować się porównaniem obu wersji, ani nie będziemy wyjaśniać tego, czym są torrenty, a po prostu przejdziemy do sedna. Najważniejsze było pierwsze zdanie tego opisu, więc jeśli zależy Ci na czasie i wiesz o co chodzi z torrentami, to po prostu pobierz ten program już teraz, a na pewno nie pożałujesz, bo po pierwszym uruchomieniu aplikacji i tak będziesz mógł zobaczyć krótką, ale kompletną instrukcję obsługi.

W razie wątpliwości - służymy opisem! Aby pobrać torrent, najpierw musimy tapnąć w ikonę lupy, która jest w prawym górnym rogu interfejsu. W okienku, które się pojawi, podajemy nazwę wyszukiwanej rzeczy. (Nie zapominajmy o nawiązaniu połączenia z internetem). Po tapnięciu w wyszukiwanie (Search), przeniesieni zostaniemy do przeglądarki internetowej. Znajdziemy się na stronie Google.com, i to od razu na stronie z wynikami wyszukiwania. Zauważymy, że do określonej przez nas nazwy, którą wpisaliśmy jeszcze w oknie interfejsu uTorrent, formularz wyszukiwarki zawiera też dodatek w postaci słowa "torrent". Po znalezieniu właściwego pliku i tapnięciu w niego, pojawi się okienko z obsługującymi ten link aplikacjami; wybieramy oczywiście uTorrent. (Jeżeli żadne okienko nie wyskoczy, oznaczać to będzie, że uTorrent wybrany został automatycznie). W nowym okienku mamy możliwość sprecyzowania parametrów pobierania. Poznamy też dokładne informacje nt. dostępnej pamięci i rozmiaru torrentu. "Download location" określa docelową lokalizację pobranego torrentu w pamięci naszego smartfona czy tabletu. "Files to Download" określa z kolei pliki, jakie zostaną pobrane. Możemy zrezygnować z pobierania po wybraniu opcji "Cancel". Jeśli z kolei wszystko nam odpowiada, wybieramy "Add", czyli dodanie do pobierania; tym samym pobieranie się rozpocznie.

I zwykle wystarczy zatwierdzić parametry domyślne, ale jest też możliwość ich zmiany. Po tapnięciu w "Download location", możemy określić inny katalog docelowy, niż domyślny katalog na pobierane pliki w naszym urządzeniu (a więc katalog Download na wewnętrznej karcie pamięci). Natomiast tapnięcie w "Files to Download" nie tylko umożliwia dokładne przejrzenie zawartości, która będzie pobrana, ale nawet odznaczenie tych plików, których nie chcemy pobierać. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z torrentami i pobierałeś tylko ZIP-y czy RAR-y przez klasyczną metodę pobierania poprzez przeglądarkę internetową, to możesz być zdziwiony. Jeśli pobierany torrent ma domyślnie rozmiar kilku GB, a chodzi nam tylko o część plików, która ma kilkaset MB - to po prostu wybieramy tylko te. To pierwsza z dwóch ciekawostek, a druga? Gdy pobieranie będzie już w toku, to z ekranu głównego przejść możemy do szczegółowych danych pobierania. I gdy pobieramy muzykę, to w przypadku utworu już pobranego, możemy go odsłuchać - nawet, jeżeli pobieranie całej reszty będzie jeszcze długo, długo trwać.

Jak wspomniano: na samym początku, po pierwszym uruchomieniu programu, będziemy mogli zobaczyć instrukcję postępowania, więc praktycznie niemożliwe jest zagubienie się. Ba!, nawet jeżeli jeszcze nigdy wcześniej nie pobieraliśmy torrentów, to i tak uznamy wszystko za zadziwiająco proste i użyteczne już po pierwszym przetestowaniu aplikacji.

Uwaga!
Dostępna jest też wersja tego programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Gdy jesteśmy połączeni z internetem, aplikacja wyświetla reklamy. Wersja Pro kosztuje 9,99 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (14 głosów)

Strefa Download programu
uTorrentuTorrent dla Android
2019-06-29
przejdź uTorrent dla Windows

Ilość pobrań: 16106 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (3)
uTorrent
avatararrow
~czekaw | 2015.10.14 18:05
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ja równierz nie mogę nic pobrać na androidzie !
uTorrent
avatararrow
~nati | 2014.12.07 19:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na androidzie nie moge nic pobrać .. Do d**y
uTorrent
avatararrow
mars97 | 2014.11.02 09:37
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na androidzie straszna bieda ze sciągnięciem czego kolwiek, nie ma to jak stary wysłużony torrent. :)
uTorrent