w
googluj
pl

ZaiD 0.2


Program ZAID pozwala na wpisanie naszych haseł, a następnie zaszyfrowanie ich jednym, wspólnym hasłem do postaci jednego pliku. Tak przygotowana baza haseł jest nie do odczytania bez podania hasła. Program można nagrać na dyskietkę lub pendrive'a i korzystać z niego wszędzie- w domu, pracy, w kawiarence internetowej. Można bezpiecznie korzystać z programu nawet, gdy ktoś patrzy nam przez ramię! Wystarczy przy uruchomieniu programu zaznaczyć opcję "Gwiazdkuj hasła". Teraz możemy np. wejść na nasze ulubione forum. Gdy forum poprosi nas o hasło- po prostu odnajdujemy komórkę z hasłem w programie ZAiD i naciskamy na nią lewym klawiszem myszki. Hasło zostaje skopiowane do schowka i możemy je teraz wkleić na forum. W ciągu całej operacji hasło ani razu nie jest widoczne na ekranie w postaci jawnej!

Program potrafi także generować hasła, które możemy potem wykorzystać np. przy zakładaniu konta e-mail. Hasła są generowane na trzy sposoby:

1. Hasła trudne do złamania- składają się z przypadkowych dużych i małych liter oraz cyfr i wyglądają np. tak: JBMdiyq324shKdzTX13X

2. Hasła prostsze do złamania, ale też prostsze do zapamiętania- składają się wyłącznie z małych liter i są łatwe do wymówienia, np: toboliw

3. Hasła liczbowe- najprostsze do złamania, ale jednak w niektórych przypadkach nie ma możliwości stosowania innych haseł (różnego rodzaju PINy)

Możemy także sprawdzić siłę naszych haseł- wystarczy wciśnąć Ctr+U. Program poinformuje nas w jakim czasie dane hasło może być złamane metodą brute force na komputerze o mocy zbliżonej do naszego komputera.

Program umożliwia oczywiście zmianę hasła oraz eksportowanie bazy danych do pliku jawnego (CSV, HTML) oraz wyszukiwanie rekordów zawierających podaną frazę.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
ZAIDZaiD 0.2
Wersja stabilna
0.33 MB |2007-09-04

Ilość pobrań: 948 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
ZAID
avatararrow
~MUSASHI1972 | 2008.03.05 00:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Programik fajny tylko jak zaimportować wszystkie dane do programu bo export bazy się da a nigdzie nie mogę znaleść importu wszystkich danych ponownie do programu.